ARAMA YAP
60 dk
20 dk
Zor
4 kişilik
250 kcal
5592

Farklı atıştırmalık tarifi arayanlar için bugün harika Rangoons tarifi hazırlıyoruz! Orijinal Rangoons tarifi milföy hamurunu anımsatan ama yurt dışında “won ton wrap” olarak bilinen bir hamurla hazırlanıyor. Nasıl bulabileceğinize dair hiç endişe etmeyin çünkü biz son derece basit malzemelerle bu hamuru nasıl hazırlayabileceğinizi tarif adımlarımızda anlattık!

Kızarmış hamurlar bizim mutfağımızda son derece yaygındır bu yüzden Çin mutfağına ait Rangoons’u hemen sevdik! Rangoons’un en yaratıcı yönü de iç harcına istediğiniz malzemeyi ekleyebiliyor olmanızdır. Orijinal versiyonunda yengeç eti ve peynir kullanılıyorken, biz daha pratik olması adına onu krem peynir ile hazırladık. Eğer daha tatlı bir atıştırmalık isterseniz içini krem peynir ve kahvaltılık çikolata kreması doldurarak da yapabilirsiniz!

Rangoons’un nasıl hazırlandığından yeterince bahsettiysek yanına çok yakışacak bir sos önerisini de söylemeden geçemeyiz: Calve Tatlı Acı Sos! Birbirine mükemmel uyum sağlayacak bu iki lezzeti hemen buluşturun, şimdiden afiyet olsun!

Pişirmeye Başla