ARAMA YAP
10 dk
25 dk
Kolay
4 kişilik
13799

Kuzu bağırsağı ile yapılan kokoreç dışında, şefler eğlenceli ve yeni bir yemek menülere koymak için balık ve tavuk kokoreç yapmaya başladılar. Balık benim damak tadıma ne limon ne de baharatla olan bir şey olduğundan balık kokorece mesafeli kalsam – bu arada gayet lezzetli oluyor, yalnızca birinci tercihim olmaz.


Tavuk kokoreç için aynısını söyleyemeyeceğim, tavuk içine konulan baharatın veya sebzenin tadını alan bir ettir ve her türlü yoruma çok açıktır, genellikle de her seferinde lezzetli olur. Dolayısıyla, tavuk ile yapılan kokoreç de en az orijinal kokoreç kadar lezzetlidir.


Tavuk kokoreç hem çok lezzetli, hem de çok faydalı bir yemektir. Tavuk protein, yeşil biber ve kırmızı biber ise C vitamini kaynağıdır. Zaten hafif bir yemek olan tavuk kokoreçi, daha da hafifleştirmek isterseniz tavuk but yerine tavuk göğüs kullanabilirsiniz, veya ekmek arası yapmak yerine, bir dilim kızarmış ekmek üzerinde açık sandviç olarak servis edebilirsiniz.


Canımız kokoreç çekti, ama sevdiğim kokoreççi uzaksa veya yeni bir şey demek istiyorsak, mutfağa geçelim ve tavuk kokoreç yapmaya başlayalım!


Tavuk Kokoreç Kaç Kalori?


1 porsiyon Tavuk Kokoreç 215 kaloridir.

Pişirmeye Başla

Tavuk Kokoreç Tarifi

;

Malzemeler

- 4 kişi +

ana malzemeler

tavuk kalça, kemiksiz, kuşbaşı
1 kilo (kg)
zeytinyağı
3 yemek kaşığı
soğan, küp doğranmış
1 adet
sivri biber, halka doğranmış
4 adet
domates
2 adet
tuz
çeyrek yemek kaşığı
Knorr Karabiber
1 tatlı kaşığı
Knorr Kimyon
1 tatlı kaşığı
Knorr Tatlı Toz Kırmızı Biber
1 tatlı kaşığı
ekmek, ikiye bölünmüş
2 adet
Knorr Kekik
1 tatlı kaşığı
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Tavukları sotelerken, en son domatesleri eklediğinizde çok pişirip suyunu çektirmeyin, baharatlarla birlikte, tavuk ev domatesin suyu güzel bir sos olacak, ekmek kokoreçi koyduğunuzda sosu çekecek ve çok daha lezzetli olacaktır.

Servis Önerisi

Tavuk Kokoreç Tarifi Servis Önerisi:

Yanına buz gibi bir ev yapımı sade veya fesleğenli ayran ile servis edebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir