Kaç Kişilik: 1

Tek Kişilik Fincan Kek Tarifi

: Yalnızların Lezzet Dostu ;
27.05.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
10
Dakika
Pişirme
2
Dakika
Zorluk
Kolay

İşte damak tadından vazgeçmeyenler için tam ölçülü bir tarif daha: Tek Kişilik Fincan Kek! Bizim kek dediğimizle, İngilizce eşsesli sözcük “cake” aynı değil; “cake” İngilizce pasta anlamına geliyor. İkisi aynı olmasa bile, pasta yapmak için önce kek yapmak gerekiyor. Pasta, dini günler ve bayramlara özel olması nedeniyle bir Orta Avrupa geleneği. Göçmenlerini genel olarak Avrupa’dan aldığı için pasta geleneği Amerika yaşam kültüründe de önemli yer tutuyor. Pastanın temelini de oluştursa, orijinal adıyla kendi aynı olmasa da biz keki severiz; çayın yanında bir şey ararsak hemen bir kek çırpar fırına atarız. Yemekte keyif var diyerek iddia ettiğimiz şeyse, kek yemek için kalabalık olmaya gerek olmadığı. Tek kişilik kek yapmayı düşünemeyenler için aslında Tek kişilik fincanda kek, tek kişilik bardakta kek, tek kişilik mug’da kek, tek kişilik kupada kek yapma şansı var. Üstelik sunumda estetiği yakalamak için idealler. Tek kişilik fincan kek tarifini denemeyi isteyenler ve tek kişilik fincan kek nasıl yapılır diye düşünenler için dünyanın en çok sevilen hamur işlerinden birinin, dünyanın en kısa tariflerinden biri ile hazırlayabiliriz. Tek kişilik fincan kek, mikrodalga fırında dakikalar içinde hazır!

Unutmadan, tavsiye ettiğimizden düşük güçte bir mikrodalga fırınınız varsa birkaç dakika daha uzun süre pişirin.

Tek Kişilik Fincan Kek Kaç Kaloridir?

Tek kişilik fincan kek yaklaşık 300 kaloridir. Diyabetik beslenenlerin şekerli bir yiyecek olduğunu göz önüne almayı unutmamaları gerekir.Tek Kişilik Fincan Kek Tarifi Malzemeleri

1 yemek kaşığı
tereyağı
2 yemek kaşığı
kakao
2 yemek kaşığı
şeker
2 yemek kaşığı
süt
Çeyrek tatlı kaşığı
kabartma tozu
2 yemek kaşığı
un

Servis için

2 top
Algida Maraş Usulü Sade Dondurma
Püf Noktası

Tek Kişilik Fincan Kek Tarifi Püf Noktaları

Tek kişilik fincan kek hazırlarken karışımı un ve kabartma tozu ekledikten sonra yeterinden fazladan çırpmamak gerekir. Aksi halde kek güzel kabarmaz.

Servis Önerisi

Tek Kişilik Fincan Kek Tarifi Servis Önerisi

Tek kişilik fincan kek, bütün kekler gibi ılıkken yanında dondurmayla çok iyi gider.

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol