Kaç Kişilik: 4 Kaç Kalori: 150

Tartar Dip Sos

;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
10
Dakika
Zorluk
Kolay

Sos hem yemekte hem tatlıda hem de salatada kullandığımız en önemli tamamlayıcı. Her zaman yemekten ayrı hazırlanan soslar, eşlik ettiği yemeğin lezzet ve görünüm yönünden tamamlayıcısıdır. Sosun istenilen kıvamda yapılması, ağızda güzel bir tat bırakmasına, kullanılan baharatların, çeşnilerin, acı, ekşi gibi tatlarının uyumlu olmasına özen gösterilir. Mayonez temelli olan kremalı ve beyaz renkli tartar sos, su ürünlerinden yapılan yemeklere tat vermesi için sıklıkla kullanılsa da cips ile de nefis şekilde eşleşiyor.

Arkadaşlarınız ya da ailenizle bir araya geldiğiniz bir ev buluşmasında, film gecesi ya da maç heyecanının en kadim eşlikçilerinden biri de cipstir. Bu lezzetli atıştırmalığı çeşitlendirmek ve farklı tatlara büründürmek de elbette sosların işi… Birçok meyve ve sebzeden hazırlanabilen dip soslar sadece çeşitlilik yaratmıyor aynı zamanda sofraları da renklendiriyor. Evde kolay ve pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz Tartar Dip Sos da bunlardan biri.

Atıştırmalıkların kankası mayonez ve hardal kullanılarak mini mini doğradığımız turşu ve taze soğan ile çeşitlendirdiğimiz kolay Tartar Dip Sos tarifimizi mutlaka denemelisiniz.

Mayonezli ve hardallı Tartar Dip Sosa alternatif, domatesli harika bir sos tarifimiz daha var: Creole sos!

Tartar Dip Sos Malzemeleri

5 yemek kaşığı
Calve Mayonez
1 diş
sarımsak, ezilmiş
2 yemek kaşığı
turşu, küp küp doğranmış
1 tatlı kaşığı
Calve Hardal
1 dilim
ekmek, kızartılmış
5 yemek kaşığı
yoğurt
2 yemek kaşığı
taze soğan, ince kıyılmış
Püf Noktası

Tartar Dip Sos Püf Noktaları

Tartar Dip Sosu hazırladıktan sonra buzdolabında vaktiniz varsa birkaç saat bekletmenizi öneririz. Bu sayede sosun kıvamı ve lezzeti oturacaktır.

Servis Önerisi

Tartar Dip Sos Servis Önerisi

Söz konusu cips olduğunda patates cipsinden öte yolların da varlığından bahsedelim... Hafif beslenmenizi destekleyecek ve sebzeleri değerlendirmek için yeni yollar bulmanızı sağlayacak Kabak ve Pancar Cipsi tarifimizi Tartar Dip Sos ile deneyebilirsiniz. Parmaklara dikkat, başlıyoruz!

Asıl Yayın Tarihi: 01.09.2020
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol