ARAMA YAP
10 dk
Kolay
4 kişilik
150 kcal
34157

Sos hem yemekte hem tatlıda hem de salatada kullandığımız en önemli tamamlayıcı. Her zaman yemekten ayrı hazırlanan soslar, eşlik ettiği yemeğin lezzet ve görünüm yönünden tamamlayıcısıdır. Sosun istenilen kıvamda yapılması, ağızda güzel bir tat bırakmasına, kullanılan baharatların, çeşnilerin, acı, ekşi gibi tatlarının uyumlu olmasına özen gösterilir. Mayonez temelli olan kremalı ve beyaz renkli tartar sos, su ürünlerinden yapılan yemeklere tat vermesi için sıklıkla kullanılsa da cips ile de nefis şekilde eşleşiyor.


Arkadaşlarınız ya da ailenizle bir araya geldiğiniz bir ev buluşmasında, film gecesi ya da maç heyecanının en kadim eşlikçilerinden biri de cipstir. Bu lezzetli atıştırmalığı çeşitlendirmek ve farklı tatlara büründürmek de elbette sosların işi… Birçok meyve ve sebzeden hazırlanabilen dip soslar sadece çeşitlilik yaratmıyor aynı zamanda sofraları da renklendiriyor. Evde kolay ve pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz Tartar Dip Sos da bunlardan biri.


Atıştırmalıkların kankası mayonez ve hardal kullanılarak mini mini doğradığımız turşu ve taze soğan ile çeşitlendirdiğimiz kolay Tartar Dip Sos tarifimizi mutlaka denemelisiniz.


Mayonezli ve hardallı Tartar Dip Sosa alternatif, domatesli harika bir sos tarifimiz daha var: Creole sos!

Pişirmeye Başla

Tartar Dip Sos

;

Malzemeler

- 4 kişi +
Calve Mayonez
5 yemek kaşığı
sarımsak, ezilmiş
1 diş
turşu, küp küp doğranmış
2 yemek kaşığı
Calve Hardal
1 tatlı kaşığı
ekmek, kızartılmış, ufalanmış
1 dilim
yoğurt
5 yemek kaşığı
taze soğan, ince kıyılmış
2 yemek kaşığı
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Tartar Dip Sosu hazırladıktan sonra buzdolabında vaktiniz varsa birkaç saat bekletmenizi öneririz. Bu sayede sosun kıvamı ve lezzeti oturacaktır.

Servis Önerisi

Tartar Dip Sos Servis Önerisi:

Söz konusu cips olduğunda patates cipsinden öte yolların da varlığından bahsedelim... Hafif beslenmenizi destekleyecek ve sebzeleri değerlendirmek için yeni yollar bulmanızı sağlayacak Kabak ve Pancar Cipsi tarifimizi Tartar Dip Sos ile deneyebilirsiniz. Parmaklara dikkat, başlıyoruz!