Kaç Kişilik: 2 Kaç Kalori: 103

Meyveli Yoğurt Tarifi

: Kase Kase Yenir
Emre Ulu;
16.09.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
10
Dakika
Zorluk
Kolay

Evet! Bugün çok sevdiğimiz ve sizin de çok seveceğinizi düşündüğümüz tatlı bir tarif ile geldik. :) Büyük, küçük demeden herkesin bu tarife hayran kalacağına eminiz. Çok iddialıyız, dışarıdan satın aldığınız meyveli yoğurtlara taş çıkaracak. :) 


Özellikle ara öğünlerde yiyecek bir şeyler arıyorsanız, kesinlikle bu tarifimiz tam sizlik. Çünkü evde meyveli yoğurt tarifi hem doyurucu hem lezzetli hem de canınız tatlı bir şeyler çektiğinde tüketebileceğiniz en fit ara öğünlerden. 


Sonbahar mevsiminde, sonbahar meyveleri ile; yaz mevsiminde yaz meyveleriyle hazırlayabileceğimiz bir tarif meyveli yoğurt tarifi. :)


Biz bu tarifimizde çilek tercih ettik ama siz damak tadınıza göre tercihlerde bulunabilirsiniz.


Meyveler yoğurt ile birleştikten sonra, rengarenk görüntüsüyle hem göze hem de mideye hitap edecek. Kolay meyveli yoğurt tarifi özellikle çocukların en sevdiği lezzetlerden bir tanesi olacak. O halde ne duruyoruz? Dışarıda satılan meyveli yoğurtları satın almaktansa evde daha leziz ve daha ekonomik olan bu meyveli yoğurdu hazırlayalım!


Buyurun o zaman minikleri daha fazla bekletmeden mutfağa geçelim ve lezzetli mi lezzetli meyveli yoğurdumuzu hazırlayalım. :) Meyve aşkına deyip, kolları sıvama vakti.


Meyveli yoğurt tarifi için derin bir kabın içerisine doğradığımız çilekleri, pudra şekerini ve vanilini alıp iyice karıştırıyoruz. :)


Karıştırdığımız malzemelerin içerisine yoğurdumuzu ekliyoruz ve çırpma teli yardımıyla bir miktar daha çırpıyoruz. Yoğurdumuz hazır! Gördünüz mü hemencecik hazırladık. :)


Meyveli Yoğurt Tarifi Servis Önerisi


Meyveli yoğurt tarifini servis ederken bizim size önerimiz; dolapta bir miktar dinlendirip soğuttuktan sonra servis etmeniz. Ayrıca üzerine dilediğiniz meyveli sos ve granolayı ekleyip servis edebilirsiniz. :)


Meyveli yoğurdun yanına badem, fındık, kaju gibi kuru yemişler de oldukça yakışacaktır.


Meyveli Yoğurt Tarifi Püf Noktaları


Meyveli yoğurt hazırlarken kıvamının ve lezzetinin tutturulması oldukça önemli bir nokta.


Pudra şekeri, çilek ve vanilin miktarına da kesinlikle dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda yoğurdun çok fazla ekşi olmaması gerekiyor. :)


Ekstra tatlı sevenler için de bir miktar bal eklemesi öneriyoruz. :)


Meyveli Yoğurt Tarifi Kaç Kaloridir?


Meyveli yoğurt tarifinin hem sağlıklı hem de oldukça doyurucu olduğuna değinmiştik.


‘’Meyveli yoğurt kalori miktarı nedir?’’ diye soranlar için de minik bir araştırma yaptık. :)


Bir orta boy kase meyveli yoğurt yaklaşık olarak 103 kalori bulundurmaktadır. Günün her saatinde gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. :) Diyet yapanların olmazsa olmazı olacak.


Meyveli Yoğurt Tarifini Sevenlere 3 Tane Birbirinden Sağlıklı Yoğurt Tarifi


Oldukça sağlıklı ve lezzetli çilekli meyveli yoğurt tarifini paylaşıp diğer yoğurt tariflerini paylaşmamak olmazdı. :)


Öncelikle diyet dostu yulaf kullanılarak yapılan yulaflı yoğurt tarifini, ardından chia tohumlu yoğurt tarifini ve son olarak da ev yapımı yoğurt tarifini denemeniz için buraya bırakıyoruz. :)

Meyveli Yoğurt Tarifi Malzemeleri

2 su bardağı
yoğurt
1 su bardağı
çilek
1 tatlı kaşığı
vanilin
2 tatlı kaşığı
pudra şekeri

Üzeri İçin

2 yemek kaşığı
granola
2 tatlı kaşığı
Carte d'Or Meyve Şöleni
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol