Calve Çekiliş
Kaç Kişilik: 8 Kaç Kalori: 370

Çikolata Parçalı Kurabiye Tarifi

: Nam-ı Diğer Chocolate Chip Cookie
Tuğçe Aydemir;
03.04.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
20
Dakika
Pişirme
20
Dakika
Dinlenme
120
Dakika
Zorluk
Orta

Son yıllarda ünlü kahve zincirlerinde satılmasıyla popüler olan çikolata parçalı kurabiye tarifi aslında çok bilinen ve geçmişi eskilere dayanan bir tarif! Orijinalinde Amerikan kurabiyesi olan tarifimiz, aslında bizim mutfağımızda bilinen damla çikolatalı kurabiyeden çok da farklı değil.

Annelerimiz, okuldan eve döndüğümüzde ya da akşam ailecek televizyon keyfi yaparken yanında bir bardak sıcak sütle, çikolata parçacıklı kıtır kurabiyeleri getirince hepimiz nasıl da sevinirdik! Eminiz okuduğunuzda da anılarınız canlandı ve mutfaktan çikolata parçalı kurabiyenin kokusunu duyar gibi oldunuz!

Bugün biz de en iyi çikolata parçalı kurabiye tarifini evinizde hazırlayabilmeniz için tüm püf noktalarını sizlere anlatacağız! İster beş çaylarında arkadaşlarınız ile sohbetlerinize eşlik etsin, isterseniz yağmurlu ya da karlı günlerde evde keyif yaparken kahvenizin yanına tatlı bir dokunuş olsun, isterseniz çocuklarınızı tatlı bir atıştırmalık olarak servis edin. Çikolatalı kıtır kurabiye günün her saatinde tüketebileceğiniz ve bir tanesi bile oldukça yeterli olan bir lezzet!

Konu çikolatalı tatlılardan açılmışken, çikolata parçalı kurabiye kadar enfes ve pratik başka tarifleri de sizlerle paylaşmak isteriz! Evde az malzeme var ama minik bir tatlı krizi ile baş etmeniz gerekiyorsa hemen 3 malzemeli kurabiye tarifine göz atın! Çikolata parçalı kurabiye sizin için yeterince çikolatalı değilse,brownie gibi ıslak kurabiye tam sizlik!

Eğer klasik tariflerin dışına çıkmak isterseniz de tahin helvalı kurabiyeyi incelemenizi öneririz, konuklarınızın hayran olacağına eminiz!

“Chocolate chip cookie nasıl yapılır?” sorularınızı duyar gibiyiz! Öyleyse buyurun tarifimize!

Çikolata Parçalı Kurabiye Tarifi Malzemeleri

1.5 su bardağı
un
Yarım tatlı kaşığı
tuz
1 tatlı kaşığı
karbonat
250 gram (g)
tereyağı
1 su bardağı
esmer şeker
1 tatlı kaşığı
vanilin
1 tatlı kaşığı
kahve
1 adet
yumurta
1 adet
yumurta sarısı
1.5 su bardağı
damla çikolata
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol