Kaç Kişilik: 6

Bengi Kurtcebe’den Brownie Gibi Islak Kurabiye

;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
20
Dakika
Pişirme
10
Dakika
Zorluk
Orta

Bengi Kurtcebe’nin kurabiyesinin püf noktası, az pişmiş gibi gözükse de, daha fazla pişirmemek. Islak, bol çikolatalı, hem ekşi, hem de tatlı, hem kek gibi hem de kurabiye gibi, denemeden bilemezsiniz! 

Çay saatlerinin vazgeçilmezi brownie bu sefer Bengi Kurtcebe’nin tarifiyle ıslak kurabiye olarak sofralarınıza konuk oluyor. Pişirirken evinizi saracak mis gibi kokusuyla kolay kolay vazgeçemeyeceğiniz bir tarif olacak bizden söylemesi. Çay saatlerinize diğer kurabiyelerden daha farklı bir tarif arıyorsanız Islak Kurabiye  tarifi imdadınıza yetişiyor. Kurutulmuş vişne ve küp kesilmiş çikolatanın birleşimi ise bambaşka bir lezzet ortaya çıkarıyor. Yapılışı son derece pratik ve evinizde halihazırda olan malzemelerle hazırlayabileceğiniz Islak Kurabiye tarifinin adımlarını doğru uygularsanız artık orijinal bir tarifiniz daha var demektir. Çikolatalı tatlılar sizin de vazgeçilmezinizse chocolate chip cookie tarifimize mutlaka göz atın!

Bengi Kurtcebe’den Brownie Gibi Islak Kurabiye Malzemeleri

1 su bardağı
un, 150 gram
2/5 su bardağı
kakao, 50 gram
2/5 su bardağı
tereyağı, 100 gram, eritilmiş
3/4 su bardağı
şeker, 80 gram
Çeyrek yemek kaşığı
kabartma tozu
70 gram (g)
çikolata, sütlü, küp kesilmiş
Yarım su bardağı
vişne, kurutulmuş
2 adet
yumurta
Yarım tatlı kaşığı
tuz
1 adet
yağlı kağıt
Püf Noktası

Bengi Kurtcebe’den Brownie Gibi Islak Kurabiye Püf Noktaları

Kurabiyeleri yağlı kağıt üzerine yerleştirdikten sonra şekil vermeyin. Hamuru gelişigüzel ceviz büyüklüğünde parçalara ayırıp fırınlarsanız daha iyi sonuç alacaksınız. Kuru vişne yerine farklı kuru meyveler de ilave edebilirsiniz. Kurabiyeleri arzuya göre soğuk ya da sıcak servis edebilirsiniz. 

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol