ARAMA YAP
10 dk
20 dk
Kolay
4 kişilik
7860

Mantar ve tavuk, bir araya geldiklerinde damakları şenlendiren lezzetleri oluşturan muhteşem ikili! Onları kâh makarna sosu olarak birlikte gördük, kâh etrafına krep sardık ve bol kaşar ile lezzetlendirdik, kâh bir böreğin iç harcında rastladık… Şimdi bu harika iki malzeme ile çok pratik bir tarif hazırlıyoruz ve adına mantar soslu tavuk diyoruz!

Mantar soslu tavuk tarifimiz için biz tavuk etlerini tavada mühürlemeyi tercih ettik. Eğer tarifinizin daha hafif olmasını istiyorsanız, tavukları ızgarada pişirerek mantar soslu tavuk ızgara da hazırlayabilirsiniz.

Son dakika misafirleriniz için, işten eve geldiğinde pratik bir yemek hazırlamak istediğinizde ya da sadece tavuk ve mantarı çok seviyorsanız mantar soslu tavuk göğsü sizin harika bir seçim olacaktır! Çünkü böyle durumlarda hem pratik hem çabuk hazırlanan hem de lezzetli bir tarife ihtiyacınız olur ve mantar soslu tavuk da tam olarak böyle bir tariftir!

Eğer evinizde mantar yoksa ve canınız tavuklu mantar istediyse, “Zaten mantara ihtiyacınız yok” dersek ne dersiniz? Çünkü biz mantar soslu tavuk tarifimizin çok daha pratik olmasını sağlamak için en az mantar kullanarak hazırlayacağız kadar lezzetli olan, Knorr Kremalı Mantarlı Makarna Sosumuzu kullandık!

Mantar soslu tavuk göğsü tarifimizi kırmızı et ile hazırlamak ister misiniz? Cevabınız “Evet!” ise dana bonfileler hazır olsun çünkü harika bir tarifimiz var: Mantar soslu bonfile!

Ben tarifimde et kullanmak istemiyorum ama mantar lezzetinden de vazgeçemiyorum diyorsanız, mantar soslu makarna tarifimiz tam sizin için!

Mantar Soslu Tavuk Kaç Kalori?

1 Porsiyon yani 260 gram mantarlı tavuk yaklaşık 377 kaloridir.

Pişirmeye Başla

Mantar Soslu Tavuk Tarifi

: Pratik ve Çok Lezzetli ;

Malzemeler

- 4 kişi +
tavuk göğsü, uzun ince şerit dilimlenmiş
500 gram (g)
ezilmiş sarımsak
1 diş
ayçiçeği yağı
3 yemek kaşığı

Sos için

Knorr Kremalı Mantarlı Makarna Sosu
1 paket
su
1 + Çeyrek su bardağı

Servis için

taze soğan, ince kıyılmış
3 dal
limon kabuğu rendesi
1 adet
limon suyu
4 yemek kaşığı