Kaç Kişilik: 4 Kaç Kalori: 376

Mantar Soslu Şinitzel Tarifi

: Farklı Tarifler Arayanlar İçin ;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
15
Dakika
Pişirme
30
Dakika
Zorluk
Kolay

Şinitzel ya da orijinal adıyla Schnitzel, kemiksiz kırmızı et ya da beyaz et dövülerek çok ince hale getirildikten sonra un, yumurta ve galeta ununa bulanarak; dışı tamamen gevrek, içi yumuşak kalıncaya kadar kızartılarak yapılır. Almanya'da dört temel Schnitzel türü vardır. Çoğu bölgesel farklılıklar gösterir ama genel olarak sunum şekillerinde ufak farklar vardır. En yaygın dört versiyon şunlardır: Sade (genellikle limon dilimi ile servis edilir), Rahmschnitzel (krema sosuyla), Zigeunerschnitzel (biberli sos ile) ve Jaegerschnitzel (mantar sos ile servis edilir). Biz bugün size Jaegerschnitzel benzeri bir şinitzel tarifi hazırlayacağız: mantar soslu şinitzel!

Şinitzel ülkemizde genel olarak tavuk eti ile bilinse de kırmızı et ile hazırlandığı versiyonları da dünya genelinde çok yaygındır. Ayrıca yine ülkemizde şinitzeli bir küp dilim tereyağı ve limon dilimi ile servis etmeyi tercih ediyoruz. Oysa ki şinitzele sos çok yakışıyor! İşte kremalı mantar soslu şinitzel tarifini sizlere anlatmaya da bu yüzden karar verdik. Konuklarınıza dünya mutfağından ve çok kolay bir lezzet sunmak istediğinizde artık sizin için harika bir seçenek var: mantar soslu şinitzel! Eğer şinitzeli yağda kızartmadan daha hafif hazırlamak isterseniz de fırında tavuk şinitzel tarifimize bakmadan geçmeyin!

Mantar soslu şinitzel için mantarların kabuklarını soymayı, kararmaması için suda bekletmeyi, krema ile birlikte pişirmeyi biraz zahmetli bulduysanız çözümü var! Biz de mantar soslu şinitzel tarifimizi Knorr Kremalı Mantarlı Sos ile hazırladık, çünkü mantarları pişirmekle uğraştığınıza değmeyecek kadar lezzetli bir sos. Sosumuzu da nasıl kolay hazırlayabileceğimizi anlattığımıza göre mantar soslu şinitzel için tavukları inceltmeye başlayabilirsiniz. Sizi mutfağa davet edelim!

Biz şinitzelin nasıl yapılacağını zaten tarifimizde verdik ama ben hem et hem de tavuk şinitzel tarifini bir arada görmek isterim derseniz, sizi böyle alalım.

Mantar Soslu Şinitzel Tarifi Malzemeleri

Yarım su bardağı
su
1 paket
Knorr Kremalı Mantarlı Makarna Sosu
1 su bardağı
süt
1 paket
Knorr Şinitzel Pane Harcı
2 adet
tavuk göğsü, fileto açılmış
2 yemek kaşığı
un
2 adet
yumurta
Yarım su bardağı
ayçiçeği yağı

Üzeri için

Yarım demet
roka
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol