ARAMA YAP
15 dk
30 dk
Kolay
4 kişilik
376 kcal
20516

Şinitzel ya da orijinal adıyla Schnitzel, kemiksiz kırmızı et ya da beyaz et dövülerek çok ince hale getirildikten sonra un, yumurta ve galeta ununa bulanarak; dışı tamamen gevrek, içi yumuşak kalıncaya kadar kızartılarak yapılır. Almanya'da dört temel Schnitzel türü vardır. Çoğu bölgesel farklılıklar gösterir ama genel olarak sunum şekillerinde ufak farklar vardır. En yaygın dört versiyon şunlardır: Sade (genellikle limon dilimi ile servis edilir), Rahmschnitzel (krema sosuyla), Zigeunerschnitzel (biberli sos ile) ve Jaegerschnitzel (mantar sos ile servis edilir). Biz bugün size Jaegerschnitzel benzeri bir şinitzel tarifi hazırlayacağız: mantar soslu şinitzel!


Şinitzel ülkemizde genel olarak tavuk eti ile bilinse de kırmızı et ile hazırlandığı versiyonları da dünya genelinde çok yaygındır. Ayrıca yine ülkemizde şinitzeli bir küp dilim tereyağı ve limon dilimi ile servis etmeyi tercih ediyoruz. Oysa ki şinitzele sos çok yakışıyor! İşte kremalı mantar soslu şinitzel tarifini sizlere anlatmaya da bu yüzden karar verdik. Konuklarınıza dünya mutfağından ve çok kolay bir lezzet sunmak istediğinizde artık sizin için harika bir seçenek var: mantar soslu şinitzel! Eğer şinitzeli yağda kızartmadan daha hafif hazırlamak isterseniz de fırında tavuk şinitzel tarifimize bakmadan geçmeyin!


Mantar soslu şinitzel için mantarların kabuklarını soymayı, kararmaması için suda bekletmeyi, krema ile birlikte pişirmeyi biraz zahmetli bulduysanız çözümü var! Biz de mantar soslu şinitzel tarifimizi Knorr Kremalı Mantarlı Sos ile hazırladık, çünkü mantarları pişirmekle uğraştığınıza değmeyecek kadar lezzetli bir sos. Sosumuzu da nasıl kolay hazırlayabileceğimizi anlattığımıza göre mantar soslu şinitzel için tavukları inceltmeye başlayabilirsiniz. Sizi mutfağa davet edelim!


Biz şinitzelin nasıl yapılacağını zaten tarifimizde verdik ama ben hem et hem de tavuk şinitzel tarifini bir arada görmek isterim derseniz, sizi böyle alalım.

Pişirmeye Başla

Mantar Soslu Şinitzel Tarifi

: Farklı Tarifler Arayanlar İçin ;

Malzemeler

- 4 kişi +
su
Yarım su bardağı
Knorr Kremalı Mantarlı Makarna Sosu
1 paket
süt
1 su bardağı
Knorr Şinitzel Pane Harcı
1 paket
tavuk göğsü, fileto açılmış
2 adet
un
2 yemek kaşığı
yumurta
2 adet
ayçiçeği yağı
Yarım su bardağı

Üzeri için

roka
Yarım demet