ARAMA YAP
15 dk
30 dk
Kolay
4 kişilik
7266

Patates kızartması, hangi yaşta olursak olalım çok sevdiğimiz yiyeceklerden biri! Sadece tuzla bile harika bir lezzete sahipken, patates kızartması sosu işin içine girdiğinde tadına doyulmaz. Kızartmak için nasıl patatesi farklı şekillerde hazırlayabiliyorsak patates kızartması sosları da çok çeşitlidir. Ketçap, mayonez ve hardalın dışında çok farklı lezzetlere sahip sosları gittiğimiz restoranlarda görüyoruz. Şimdi bu farklı soslardan birini evde denemeye var mısınız?


Bugün sizler için mantar soslu patates kızartması tarifi hazırladık! Kremalı ve peynirli sosların patatese ne kadar yakıştığını hepimiz biliyoruz. Biz de bu mükemmel uyumu mantarlı sos ile taçlandırmak istedik ve mantar soslu patates kızartması tarifini seçtik!


Mantar soslu patates kızartmasından bahsedince, “Patates kızartması sosu nasıl hazırlanır?” sorusu aklınıza takılmış olabilir. Sizi merakta bırakmadan söyleyelim, oldukça kolay bir yolu var! Knorr Kremalı Mantarlı makarna sosu ile kaşar peyniri, mükemmel kıvamlı ve aromalı bir sos hazırlamanızı sağlayacaktır!


Mantar soslu patates kızartması tarifimize göz attığınıza göre sizin de bir patates kızartması sever olduğunuzu anlıyoruz! Öyleyse birbirinden leziz patates kızartması tariflerimizi de buraya bırakalım. Çıtırlığıyla hazır aldığınız cipsleri aratmayacak ve evde katkısız bir şekilde hazırlayabileceğiniz cips patates ile şekliyle göz dolduracak lezzetiyle hayran bırakacak spiral patates kızartması tariflerimize göz atmadan geçmeyin…


Mantar soslu patates kızartması için malzemeler hazırlandıysa sizi hemen mutfağa alalım!


Mantar Soslu Patates Kızartma Kaç Kalori?


Hem kızartma hem de soslu bir tarif olduğu için tüketilen miktara dikkat edilmesi gerekiyor, çünkü 1 porsiyon mantar soslu patates kızartması yaklaşık 433 kaloridir.

Pişirmeye Başla