ARAMA YAP
30 dk
20 dk
Kolay
4 kişilik
200 kcal
43433

Bu yazımızda sizin için uzun uzadıya kıyma kavurmasını ele aldık. :) Kıyma, bildiğimiz üzere birçok yemeğin içerisine eklenir ve yemeklerin lezzetine lezzet katar.


İçli köfteden kuru dolmaya, biber dolmasından kıymalı böreğe kadar birçok yemeğin ana malzemesini oluşturan kıyma, bu tarifimizde başlı başına bir lezzet olarak karşımıza gelmekte. :) 


‘’Soğanlı kıyma kavurması nasıl olur?’’  ve ‘’kıyma kavurması tarifinin püf noktaları nelerdir?’’ diye merak edenler için bu yazımızda detaylı bir şekilde ele aldık. :)


Hazırlaması oldukça kolay olan aynı zamanda da lezzetli mi lezzetli bu tarifimizi denediğinizde ‘’ Nasıl olur da daha önce denemedim?’’ şeklinde sorular sorabilirsiniz kendinize. :)


Merak etmeyin denemek için henüz geç kalmadınız. Vereceğimiz bu tarifi dilediğiniz öğünde hazırlayıp afiyetle tüketebilirsiniz. :)


Kıyma kavurması yemek tarifinin, kıyma denilince akla gelen ilk tariflerden biri olduğunu söylemek mümkün. Kıymanın lezzetine soğan ve baharatlar eklenerek hazırlanan bu tarif kesinlikle ekmek banılası bir lezzet. :)


Az malzeme ile kolaylıkla hazırlayabileceğimiz kıyma kavurması için haydi sizi mutfağa kadar alalım.


Oldukça doyurucu ve aynı zamanda protein değeri oldukça zengin olan kıyma kavurması tarifi için ilk olarak geniş bir tavaya ihtiyacımız olacak. :) Tavamızı ocağa koyup bir iki dakika ısınmasını bekliyoruz ve ısındıktan sonra içerisine kıymamızı geniş bir şekilde yayıyoruz. :)


Kıymalarımız suyunu saldıktan sonra içerisine ayçiçek yağı ve küp küp doğranmış soğanlarımızı ekliyoruz. :)


Soğanlar pişince içerisine salça ve baharatları ekleyip karıştırıyoruz. Ardından içerisine taze soğan ve sarımsak ekleyip kapağını kapatıyoruz. 


Yemeğimiz hazır. :) Kısa sürede harikalar yarattık.


Kıyma Kavurması Tarifi Servis Önerisi


‘’Kıyma kavurması tarifini hazırladım ama tek başına olmaz. Yanına ne hazırlamalıyım?’’ Diye düşünüyorsanız merak etmeyin tarifimizin yanına oldukça yakıştığını düşündüğümüz servis önerileri ile geldik. :)


Başlangıç olarak hazırlaması oldukça kolay olan ayran çorbası ile yemeğe başlayabilirsiniz. Ardından yanına bol tereyağlı bir pirinç pilavı ve içecek olarak da bol köpüklü bir ayran öneriyoruz.


Kıyma Kavurması Tarifi Püf Noktaları


Tarifimizi paylaşıp püf noktalarını paylaşmamak olmazdı elbette ki. :) Yemeğimizi hazırlarken olmazsa olmaz dediğimiz püf noktası kesinlikle kıymalar suyunu saldıktan sonra soğan ve yağın eklenmesidir. Aksi takdirde eşit pişmeyebilir. :)


Kıyma Kavurması Tarifi Kaç Kaloridir?


Kıyma kavurması kalori miktarını öğrenmeye geldi sıra. :)


İçerisinde bol protein bulunan oldukça sağlıklı ve lezzetli olan kıyma kavurması tarifimizin bir porsiyonunda yaklaşık olarak 200 kalori bulunduğunu söyleyebiliriz. Sofralarımızda yer vermemiz gereken bir lezzet kesinlikle. :)


Kıyma Kavurması Tarifini Sevenlere Birbirinden Lezzetli 3 Farklı Kavurma Tarifi


Etsiz olmaz diyenler için 3 tane birbirinden lezzetli kavurma tarifini de sizinle paylaşmak istiyoruz. Denemeyenlerin mutlaka denemesi gereken enfes tarifler. :)


İlk olarak klasik kavurma severlere kavurma, ardından da sac kavurma tarifi ve et kavurma tarifini denemeniz için buraya bırakıyoruz. :)

Pişirmeye Başla

Kıyma Kavurması Tarifi

: Her Öğüne Yakışır
Emre Ulu;

Malzemeler

- 4 kişi +
dana kıyma, az yağlı
1 kilo (kg)
ayçiçek yağı
3 yemek kaşığı
ezilmiş sarımsak
3 diş
soğan, küp doğranmış
2 adet
domates salçası
1 yemek kaşığı
biber salçası
1 tatlı kaşığı
Knorr Pul Biber
1 tatlı kaşığı
Knorr Karabiber
1 tatlı kaşığı
tuz
1 tatlı kaşığı