ARAMA YAP
20 dk
15 dk
Kolay
4 kişilik
360 kcal
13295

Türkiye’nin hangi şehrinde olursanız olun, mutlaka meşhur bir kebapçısı vardır. Ama kebabın memleketlerinden biri olan Adana’da yenilen kebapların tadı başkadır çünkü orijinal Adana kebabının tadına ancak orada bakılır. Şimdi biz de ev yapımı Adana kebap tarifimizle o lezzeti yakalamaya çalışacağız! Ev usulü Adana kebabı tarifi yaparken de ona muhteşem bir baharat ekleyerek tadına bakanların hayranlıklarını kazanacağız! Ete aromatik bir lezzet kazandıran reyhan, bu tarifimizde olmazsa olmaz!

Gerçek Adana kebabı tarifinde çok fazla baharat kullanılmayın kuyruk yağı ile aroma verilir. Ama hem kuyruk yağının bulunmasının artık çok zor olması hem de Adana kebabı tarifine biraz ağır bir lezzet vermesi sebebiyle çok fazla tercih edilmemektedir.

Evde Adana kebap tarifi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, reyhanlı Adana kebabı tarifi ile şimdi yöresel tatları sofranıza çağırma vakti!

Adana kebabı gibi Akdeniz mutfağının klasik lezzetlerini keşfetmek isterseniz sizi böyle alalım. Kebapların yanında yoğurt tüketerek ferah bir dokunuş yapmayı seviyorsanız sizin için bir tarif de paylaşmak isteriz: Yoğurtlu kebap! Mutlaka deneyin!

Pişirmeye Başla