Kaç Kişilik: 4

Arpa Şehriyeli Tavuk Çorbası Tarifi

: Kolay, Besleyici ve Şifalı
Emre Ulu;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
15
Dakika
Pişirme
30
Dakika
Zorluk
Kolay

“Her işin bir kolayı var” diyen atalarımızın haklı öngörüsü Arpa Şehriyeli Tavuk Çorbası Tarifi ile karşımızda! Kolay ve aynı zamanda lezzet garantili; çünkü herkes arpa şehriyeyi sever. Bir çeşit küçük makarna olan arpa şehriye, adını arpaya benzemesinden almış. Tavuklu Arpa Şehriye hasta olunca annelerin çabucak yaptıkları çorbalardan biri; kolay, besleyici, şifalı ve doyurucu. Arpa şehriye adı tavuk ile en çok anılan makarna türü; mutfak sanatlarının yıllara dayanan deneyimini yabana atmamak gerek. Bilenlerin bir bildiği olduğuna inananların peşinden gitmek isteyeceği bir tarifle ve en kolay haliyle işte Arpa Şehriyeli Tavuk Çorbası Tarifi!

Arpa Şehriyeli Tavuk Çorbası Kaç Kaloridir?

1 kase Arpa Şehriyeli Tavuk Çorbası 165 kaloridir.

Terbiyeli Tavuk Çorbası Tarifi

Tavuk suyu çorba global bir yemektir ve pişirildiği her kültürde mutluluk verici bir yemek olarak bilinir. Genelde kış aylarını hatırlatır bu çorba, içinde ülkeye veya kültüre göre değişiklik gösteren sebzeler, erişteler, makarnalar veya hamurlar olur. Hatta soğuk algınlığına karşı “koca karı ilacı” dediğimiz, baharatlar veya şifalı bitkilerin bu çorbaya konduğu görülür. Sıcacık bir terbiyeli tavuk suyu çorbayı, üzerine limon sıkıp içerken, sağlık iksirinden içiyor gibi hissederiz. Hislerimiz doğru gerçekten de çok sağlıklı bir yemektir. Mutfağa geçelim ve terbiyeli tavuk çorbası yapmaya başlayalım!

Yoğurtlu Tavuk Çorbası Tarifi

Bazı çorbalar vardır ki, annelerimiz biz hastayken ilaç niyetine içirirler, işte tavuk çorbası bizim için o kategoriye girer. Çok pratik olan bu çorba, aynı zamanda çok da sağlıklı. Yoğurt ile bağırsak florasını düzenliyoruz, tavuk göğüs ile yağsız, saf protein alıyoruz. Evde her zaman olan malzemelerle kolaylıkla yapabileceğiniz ve favorilerinizden olacağını düşündüğümüz, Yoğurtlu Tavuk Çorbası’nı yapmak için mutfağa geçelim!

Arpa Şehriyeli Tavuk Çorbası Tarifi Malzemeleri

1 adet
knorr kremalı tavuk çorbası
2 yemek kaşığı
tereyağı
yarım su bardağı
arpa şehriye
1 litre (l)
su, ılık
1 yemek kaşığı
domates salçası
Püf Noktası

Arpa Şehriyeli Tavuk Çorbası Tarifi Püf Noktaları

İlk aşamada şehriyeleri tereyağında kavurmak Arpa Şehriyeli Tavuk Çorbasının lezzetini arttırır; ayrıca hem arpa şehriyelerin renkleri güzelleşir hem de hamur olmalarını engeller.

Servis Önerisi

Arpa Şehriyeli Tavuk Çorbası Tarifi Servis Önerisi

Arpa Şehriyeli Tavuk Çorbasını servis ederken üzerine ince kıyılmış maydanoz ve/veya taze nane ekleyebilirsiniz. 

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol