Birçok kişinin hayalleri arasında mutfağa girdiğinde harikalar yaratmak vardır. Özellikle de bazı önemli yemekler vardır ki bunları mükemmel hazırlamak gurur meselesidir. :) Bunlardan biri hiç şüphesiz pilav. 

Tereyağının enfes kokusu ile hazırlanan, kavrulmuş şehriyelerin doku kattığı; tavuk veya et suyunun lezzet kattığı tane tane pişmiş bir pilav, birçoğumuzun kesinlikle hayır diyemeyeceği bir lezzet. :) 

Lezzetli mi lezzetli bir pilav için pilav yapımının püf noktalarını detaylı bir şekilde öğrenebileceğiniz pilav nasıl pişirilir yazımızı buraya bırakıyoruz. Bir sonraki pilav yapışınızdan önce mutlaka bir okuyun. :) 

Evet! Pilav yapımının detaylarını verdiğimize göre hemen mutfağa geçip akşam yemeği için mükemmel bir pilav hazırlayabiliriz. Yalnız pilav tek olmaz. Yanına da leziz bir ana yemek hazırlamak gerekir, ne dersiniz?

Biz sizin için akşam yemeklerinizde ‘’pilavın yanına neler yapılır’’ ve ‘’pilavın yanına ne iyi gider’’ sorularından yolla çıkarak 12 tane enfes yemek tarifi hazırladık.

Buyurun hazırsanız ilk olarak pilavın yanına giden sulu yemeklerden başlayalım. :)

Etli Nohut

Nohut yemeği denince aklımıza ilk olarak anne elinin lezzeti gelir. :) 

Mis gibi kokusuyla evde yemek piştiğini gösteren etli nohut , kuşbaşı et ve salça birleşince ortaya, yemelere doyamayacağınız enfes bir tarif çıkıyor. Pilavın yanına oldukça yakışan, aynı zamanda da doyurucu olan bu tarif kesinlikle bir klasik!

Etli Bezelye

Yaz aylarının vazgeçilmez yemeklerinden bir tanesi için kesinlikle etli bezelye yemeği diyebiliriz. Eşsiz bir lezzete sahip olması, aynı zamanda da bol lifli olması, bezelye yemeğinin uzun saatler boyunca tokluk hissi oluşturmasını sağlıyor. Akşam yemeğinde pilavın yanına fit bir yemek tercih etmek isteyenler, etli bezelye tarifimize kesinlikle göz atmalı. :)

Etli Nohut Güveç

Sofralarınıza çok yakışacağını düşündüğümüz, klasik nohut yemeğinden çok daha özel olan etli nohut güveç yemeği harika bir tercih olacaktır.

Etli Patates Yemeği Tarifi

Annelerimizin sıklıkla yaptığı, aynı zamanda da özel bir lezzete sahip olan etli patates yemeği tarifini bilmeyen yoktur. Yılın çoğu zamanında sofralarımızda tercih etiğimiz bu yemek, pilavın yanına ne gider sorusuna verebileceğimiz en güzel yanıtlardan. :)

Bol Etli Taze Fasulye

Gelelim fasulyenin faydalarına. :) ‘’Fasulyeyi her haliyle seviyorum’’ diyenler için mükemmel bir tarif ile karşınızdayız. Kuşbaşı et ve sebzelerin mükemmel bir uyum yakaladığı bol etli taze fasulye yemeği, bugüne kadar bildiğiniz tüm tarifleri unutturacak. :)

Tavuk Köfte Tarifi

Kırmızı et sevmeyenler için, tavuk eti ile hızlıca hazırlayabileceğiniz tavuk köfte tarifini de böyle bırakıyoruz.

Tavuk Sote

Kesinlikle günün kurtarıcısı diyebileceğimiz, aynı zamanda akşam yemeklerinde sıklıkla tercih ettiğimiz tavuk sote tarifini farklı bir yöntem kullanarak hazırlamaya ne dersiniz? Oldukça kolay ve lezzetli olan bu yemeğimiz, yanında enfes bir pilav ile gönüllerde taht kurmaya aday. :)

Tavuk Şinitzel

“Pilavın yanına ne gider kolaylıkla hazırlayabileceğim?” diyenler, kesinlikle tavuk şinitzel tarifini denemeli. :) Kolay bir yemek hazırlamak isteyenlerin vazgeçilmezi olacak. :)

Tavuk Haşlama

Geçmişten bugüne kadar gelen tavuk pilav ikilisini bilmeyen yoktur. :) Biz de bu defa sizin için pilavın yanına kolayca hazırlayacağınız, aynı zamanda şifa deposu diyebileceğimiz bir yemek olan tavuk haşlama tarifini paylaşıyoruz.

Patates Kızartması

“Pilavın yanına aperatif ne gider?” Diyorsanız da boş göndermeyelim sizi. :)

Her öğüne ve her yemeğe oldukça yakışan patates kızartması neredeyse herkesin gönlünde yer edinmiştir. :) Akşam yemeklerinde ana yemeğinizin yanında gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz patates kızartması tarifi, tabii ki olmazsa olmaz.

Tas Kebabı Tarifi

Bu defa Anadolu mutfağından bir yemekle karşınızdayız. :) Bol malzemeli, aynı zamanda oldukça doyurucu tas kebabı tarifi ile akşam yemeklerinde kendinizi şımartmaya ne dersiniz?

Sulu Köfte Tarifi

Son olarak da pilavın yanına çok yakışacağını düşündüğümüz bir sulu köfte tarifi paylaşmasak olmazdı tabii ki. :) Köfte severler toplaşın! Bu  sulu köfte tarifi tam size göre.