ARAMA YAP
45 dk
4 dk
Kolay
5 kişilik
9756

Ülke olarak hepimizin mangal sevdalısı olduğu aşikâr. Biz de soğuk kış günlerinde mangal zevkini evlerinize taşıyoruz. E tabii imdadımıza fırın yetişiyor. Küçük bir dokunuş ile fırında pişireceğiniz tavuk bagetlerinizi adeta mangal pişirme kıvamına getiriyoruz.


Mangalda değişik lezzetler arayanlar için fırın yemeklerini Knorr Çeşnile Fırınla Mangal Lezzeti ile lezzetlendirerek başka bir boyutta mangal sofrası kurmak mümkün. Knorr Çeşnile Fırınla Mangal Lezzeti, yumuşacık, mangal tadında tavuklar pişirmeniz için kolay ve pratik bir yardımcı. Özellikle de beyaz et sevenler için Mangal Lezzeti tarifimiz davet sofralarınızın vazgeçilmezi olacak.


Sofranızı mutlulukla buluşturma garantili Mangal Lezzeti tarifi, kısa zamanda hazırlayabileceğiniz çok pratik bir fırın yemeği. Hazırsanız, başlayalım.


Karışık Turşu Tarifi


Turşu genelde lahana, salatalık, biber gibi ayrı ayrı malzemelerden yapılsa da hepsinin bir arada olduğu hem leziz hem de renkli karışık kavanozlar da pek çok yemekle nefis eşlikçiler oluyor. Kuru fasulye, nohut, fırın tavuk gibi her türlü yemeğin yanında damaklarımızın eksikliğini hissettiği bir tat, karışık turşu. Karışık turşu tarifi için sayfamıza mutlaka göz atın.

Pişirmeye Başla

Mangal Lezzeti


Emre Ulu;

Malzemeler

- 5 kişi +
Knorr Çeşnile Fırınla Mangal Lezzeti
1 adet
tavuk baget, kemikli
500 gram (g)
bebek patates, dörde bölünmüş
8 adet
salatalık turşusu
6 adet
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Fırın yemeklerinde kullanacağınız tavuk yağlı olursa kuruma yapmaz. Fırın torbası kullanmak, tavuğun yağı ve suyunu içinde tutarak kurumasının önüne geçer.

Servis Önerisi

Mangal Lezzeti Servis Önerisi:

Damak tadınıza yeni bir boyut kazandıracak domatesli ve lor peynirli pilav, Mangal Lezzeti ile enfes bir ikili olacaktır.