Kaç Kişilik: 5

Mangal Lezzeti


Emre Ulu;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
45
Dakika
Pişirme
4
Dakika
Zorluk
Kolay

Ülke olarak hepimizin mangal sevdalısı olduğu aşikâr. Biz de soğuk kış günlerinde mangal zevkini evlerinize taşıyoruz. E tabii imdadımıza fırın yetişiyor. Küçük bir dokunuş ile fırında pişireceğiniz tavuk bagetlerinizi adeta mangal pişirme kıvamına getiriyoruz.


Mangalda değişik lezzetler arayanlar için fırın yemeklerini Knorr Çeşnile Fırınla Mangal Lezzeti ile lezzetlendirerek başka bir boyutta mangal sofrası kurmak mümkün. Knorr Çeşnile Fırınla Mangal Lezzeti, yumuşacık, mangal tadında tavuklar pişirmeniz için kolay ve pratik bir yardımcı. Özellikle de beyaz et sevenler için Mangal Lezzeti tarifimiz davet sofralarınızın vazgeçilmezi olacak.


Sofranızı mutlulukla buluşturma garantili Mangal Lezzeti tarifi, kısa zamanda hazırlayabileceğiniz çok pratik bir fırın yemeği. Hazırsanız, başlayalım.

Karışık Turşu Tarifi

Turşu genelde lahana, salatalık, biber gibi ayrı ayrı malzemelerden yapılsa da hepsinin bir arada olduğu hem leziz hem de renkli karışık kavanozlar da pek çok yemekle nefis eşlikçiler oluyor. Kuru fasulye, nohut, fırın tavuk gibi her türlü yemeğin yanında damaklarımızın eksikliğini hissettiği bir tat, karışık turşu. Karışık turşu tarifi için sayfamıza mutlaka göz atın.

Mangal Lezzeti Malzemeleri

1 adet
Knorr Çeşnile Fırınla Mangal Lezzeti
500 gram (g)
tavuk baget, kemikli
8 adet
bebek patates, dörde bölünmüş
6 adet
salatalık turşusu
Püf Noktası

Mangal Lezzeti Püf Noktaları

Fırın yemeklerinde kullanacağınız tavuk yağlı olursa kuruma yapmaz. Fırın torbası kullanmak, tavuğun yağı ve suyunu içinde tutarak kurumasının önüne geçer.

Servis Önerisi

Mangal Lezzeti Servis Önerisi

Damak tadınıza yeni bir boyut kazandıracak domatesli ve lor peynirli pilav, Mangal Lezzeti ile enfes bir ikili olacaktır.

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol