Kaç Kişilik: 4 Kaç Kalori: 486

Fırında Bütün Tavuk Tarifi


Tuğçe Aydemir;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
10
Dakika
Pişirme
50
Dakika
Zorluk
Kolay

Herkesin tavukla ilgili tercihleri vardır, bazıları kanat sever, bazıları but, çok nadiren de çıksa kimileri de göğüs sever. Tavuk göğsü salt tadı için sevenler vardır, yağsız olduğundan formuna dikkat ettikleri için sevenler vardır, her iki şekilde de genelde bütün tavuklar da butlar, kanatlar rağbet gördüğünden şanslıdırlar. Ancak bizim fırında bütün tavuk tarifimiz, fırın torbasında piştiğinden, tavuğun nemi için de kalıyor, hem de Knorr Baharatlı Sarımsaklı Fırında Tavuk Çeşnisi ile çok lezzetli oluyor. Bu tarif ile kıkırdaklara, lades kemiklerine kadar masada bir çekişme olacağını düşünüyoruz.


O zaman haydi mutfağa, yemek yapmaya başlayalım!

Fırında Tavuk Tarifleri: 15 Pratik ve Lezzetli Tarif, Nasıl Yapılır?

Sofralarımızda en çok yer verdiğimiz faydalı besinler arasında yer alan tavuk, haşlama, fırında, tencerede her türlü teknikle hem kolay hem de pratik bir şekilde hazırlanabildiği için kurtarıcı besinlerden biri. Birkaç leziz çeşni ve malzeme yardımıyla değişik, ekonomik ve pratik fırında tavuk tarifleri hazırlamak mümkün. Knorr’un tavuk çeşnileriyle lezzetlendirdiğimiz fırında tavuk, kanat, incik ve göğüs etiyle hazırladığımız sofranızı şenlendirecek 15 pratik ve lezzetli fırında tavuk tarifleriyle karşınızdayız. Buyurun listemiz…

Fırında Bütün Tavuk Tarifi Malzemeleri

Ana Malzemeler

100 gram (g)
taze fasulye, ayıklanmış, ince uzun kesilmiş
1 adet
tavuk, bütün
3 adet
patates, elma dilimlenmiş
6 diş
sarımsak
3 adet
soğan, 4'e bölünmüş
1 adet
Knorr Baharatlı Sarımsaklı Fırında Tavuk Çeşnisi
24 adet
çeri domates
Püf Noktası

Fırında Bütün Tavuk Tarifi Püf Noktaları

Bütün tavuk, ördek, hindi gibi kümes veya av hayvanları pişirirken, içine yarım limon koymanızı öneriyoruz. Bazen istenmeyen bir koku olabiliyor, limon içerideki bu kokuyu engeller.

Servis Önerisi

Fırında Bütün Tavuk Tarifi Servis Önerisi

Fırından bütün tavuk tarifimizin içeriği sebzelerle zengin olduğundan yanına, Hindistan cevizi yağı ile yapacağınız sade bir kinoa çok yakışacaktır.

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol