ARAMA YAP
10 dk
50 dk
Kolay
4 kişilik
486 kcal
8836

Herkesin tavukla ilgili tercihleri vardır, bazıları kanat sever, bazıları but, çok nadiren de çıksa kimileri de göğüs sever. Tavuk göğsü salt tadı için sevenler vardır, yağsız olduğundan formuna dikkat ettikleri için sevenler vardır, her iki şekilde de genelde bütün tavuklar da butlar, kanatlar rağbet gördüğünden şanslıdırlar. Ancak bizim fırında bütün tavuk tarifimiz, fırın torbasında piştiğinden, tavuğun nemi için de kalıyor, hem de Knorr Baharatlı Sarımsaklı Fırında Tavuk Çeşnisi ile çok lezzetli oluyor. Bu tarif ile kıkırdaklara, lades kemiklerine kadar masada bir çekişme olacağını düşünüyoruz.


O zaman haydi mutfağa, yemek yapmaya başlayalım!

Fırında Tavuk Tarifleri: 15 Pratik ve Lezzetli Tarif, Nasıl Yapılır?

Sofralarımızda en çok yer verdiğimiz faydalı besinler arasında yer alan tavuk, haşlama, fırında, tencerede her türlü teknikle hem kolay hem de pratik bir şekilde hazırlanabildiği için kurtarıcı besinlerden biri. Birkaç leziz çeşni ve malzeme yardımıyla değişik, ekonomik ve pratik fırında tavuk tarifleri hazırlamak mümkün. Knorr’un tavuk çeşnileriyle lezzetlendirdiğimiz fırında tavuk, kanat, incik ve göğüs etiyle hazırladığımız sofranızı şenlendirecek 15 pratik ve lezzetli fırında tavuk tarifleriyle karşınızdayız. Buyurun listemiz…

Pişirmeye Başla

Fırında Bütün Tavuk Tarifi


Tuğçe Aydemir;

Malzemeler

- 4 kişi +

Ana Malzemeler

taze fasulye, ayıklanmış, ince uzun kesilmiş
100 gram (g)
tavuk, bütün
1 adet
patates, elma dilimlenmiş
3 adet
sarımsak
6 diş
soğan, 4'e bölünmüş
3 adet
Knorr Baharatlı Sarımsaklı Fırında Tavuk Çeşnisi
1 adet
çeri domates
24 adet
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Bütün tavuk, ördek, hindi gibi kümes veya av hayvanları pişirirken, içine yarım limon koymanızı öneriyoruz. Bazen istenmeyen bir koku olabiliyor, limon içerideki bu kokuyu engeller.

Servis Önerisi

Fırında Bütün Tavuk Tarifi Servis Önerisi:

Fırından bütün tavuk tarifimizin içeriği sebzelerle zengin olduğundan yanına, Hindistan cevizi yağı ile yapacağınız sade bir kinoa çok yakışacaktır.