Kaç Kişilik: 4 Kaç Kalori: 120

Brüksel Lahanası Yemeği Tarifi

: Balzamik Sirke Çok Yakışır
Tuğçe Aydemir;
30.11.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
15
Dakika
Pişirme
30
Dakika
Zorluk
Kolay

Brüksel lahanası, hem çok kolay ayıklanabilmesi ile hem de birçok tarife kolayca adapte olabilmesiyle yemeklerimizde severek kullandığımız bir sebze! Brüksel lahanası ile yapılan yemekler düşük kalorisi ile kalplerimizi fethediyor, işte bugün biz de Brüksel lahanasını bugün çok değişik bir tarifte kullanıyoruz.


Genelde Brüksel lahanası yemeklerini kıymalı ya da kıymasız olarak bir sulu yemek şeklinde hazırlıyoruz. Ayrıca diyet dönemlerinde buharda haşlayıp üzerine limon ve zeytinyağı ile de tüketebiliyoruz. Brüksel lahanası yemeği diyet döneminde tercih ediliyorsa az önce anlattığımız şekliyle ya da salatalarda karşımıza çıkıyor. Bugün sizlere anlatacağımız Brüksel lahanası yemeğinde et kullanmıyoruz, bu yüzden vejetaryen beslenmeyi benimseyenlerin de çok seveceğine eminiz. Et kullanmıyoruz ancak Brüksel lahanasının tadını çok sevmeyenler için harika aromalarımız var: Balzamik sirke ve parmesan! Akdeniz salatalarda karşımıza çıkan bu ikili şimdi hafif bir küçük lahana yemeğinin lezzetlendiricisi oluyor. Brüksel lahanası minik boyutlara sahip olduğu için onu küçük lahana olarak duyarsanız şaşırmayın!


Sofralarımızda Akdeniz esintileri taşıyacak olan en lezzetli Brüksel lahanası tarifi için hazır mısınız?


Bu leziz tarifimize geçmeden önce Brüksel lahanası ile hazırlayabileceğiniz farklı tariflerden de bahsetmek isteriz. En az Brüksel lahanası yemeği kadar aromalı Brüksel lahanası ve bademli tavuk tarifimizi denemenizi öneririz!


Brüksel lahanasının çok farklı tariflerde değerlendirilebildiğinden bahsetmiştik, peki çorbasına ne dersiniz? Doyurucu ve hafif Brüksel lahanası tarifimi de böyle bırakalım.


Brüksel lahanası yemeği tarifimiz vejetaryenler için uygun ama veganlar için çok uygun olmayabilir. Öyleyse vegan beslenmeyi benimseyenler için fırınlanmış bebek patates ve Brüksel lahanası tarifimiz harika bir seçim olacaktır.

Brüksel Lahanası Yemeği Tarifi Malzemeleri

1 kilo (kg)
brüksel lahanası, kökleri ayıklanmış, ikiye bölünmüş
3 yemek kaşığı
zeytinyağı
12-15 adet
arpacık soğan, soyulmuş, ikiye bölünmüş
Yarım su bardağı
ceviz
4 diş
sarımsak
1/2 tatlı kaşığı
tuz
2 yemek kaşığı
balzamik sirke
1 yemek kaşığı
parmesan peyniri, rendelenmiş
Yarım tatlı kaşığı
Knorr Karabiber
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol