ARAMA YAP
15 dk
15 dk
Orta
12 kişilik
13986

Şekilli Kurabiye Tarifi, Yılbaşı, özel günler, partiler, evde hafta sonu etkinliği ya da herhangi bir günün herhangi bir saati için kurabiye hazırlamak isteyenlere gelsin! Özellikle böyle bir tarifi margarinsiz arayanlara… Tereyağı ve sağlıklı malzemelerle hazırlanan temel bir hamurla şekillenen ve her kılığa girebilen kurabiyeler yapmak için, özellikle çoluk çocuk, mutfağa girmek isteyenler buyursunlar efendim: İşte şekilli kurabiye tarifimiz!

Şekilli Kurabiye Kaç Kaloridir?

5-6 taneden oluşan orta büyüklükte bir porsiyon kurabiye yaklaşık 300 kaloridir.

Kurabiye Tarifleri

Kurabiye canavarları bu tarifler sizin için! Tatlı ve tuzlu tüm kurabiye tariflerine püf noktalarıyla birlikte ulaşmak için hemen tıklayın.

Bu Tarifler Çayın Yanına Çok Yakışacak

Çay sofranızı renklendirecek, demini iyice almış ateş kırmızısı çaylarınıza eşlik edecek lezzetli tarifler hazırladık. Zaten tatlısıyla tuzlusuyla, hamur işiyle kurabiyesiyle, pratik ve lezzetli tariflerin yanına eşlik edecek başka bir içecek düşünemezdik. Sizleri çaysız olmayacak tariflere doğru davet ediyoruz. 

Tırtıl Kurabiye Tarifi

Günün her saati yenebilen, çayın yanında eşlik eden tatlı ve tuzlu kurabiyeler yediden yetmişe herkesin favorisi. İsmini şeklinden alan, ağızda dağılan ve çay saatlerinin aranan yıldızı olacak bir kurabiye tarifiyle karşınızdayız: Tırtıl Kurabiye. Pastane lezzetini aratmayacak ister çikolatalı isterseniz de gıda boyası hazırlayarak farklı renklerle hazırlayabileceğiniz tırtıl kurabiyesini kakaoyla yapmak da mümkün. Kurabiye yaparken lezzeti kadar sunumuna da önem verenlerin favorisi olacak tırtıl kurabiyesini istediğiniz uzunlukta hazırlayabilirsiniz. Özellikle çocukların çok sevdiği bu tarifi püf noktaları ve doğru adımlarıyla uygularsanız ev halkının kolay kolay vazgeçemeyeceği tariflerden olacak.

Pişirmeye Başla

Şekilli Kurabiye Tarifi

: Kurabiyem Şekil, Yapması Zor Değil
Emre Ulu;

Malzemeler

- 12 kişi +
un
400 gram (g)
fındık, ince çekilmiş
100 gram (g)
tereyağı, oda sıcaklığında
200 gram (g)
şeker
200 gram (g)
vanilin
10 gram (g)
süt
50 gram (g)
yumurta
1 adet
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Şekilli Kurabiye Tarifinde hazırladığınız hamurun bir kısmı muhtemelen artacaktır. Ya da siz malzemeleri iki misli hazırlayıp yarısını ayırabilirsiniz. Her iki durumda da kurabiye hamurunun kalanını rulo haline getirip daha sonra pişirmek üzere buzlukta saklayabilirsiniz. 

Servis Önerisi

Şekilli Kurabiye Tarifi Servis Önerisi:

Şekilli Kurabiyeleriniz, özellikle de çocuklarla birlikte yiyecekseniz, yanında Fındıklı Milkshake ile çok iyi gider.