Kaç Kişilik: 12

Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi


Tuğçe Aydemir;
18.05.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
20
Dakika
Zorluk
Kolay

Popüler bir kahvaltı gıdası olarak sofralarımızda yerini alan mısır gevreği, pek çok tarifte de yardımcı malzeme olarak kullanılabiliyor. Kimi zaman ekmek kırıntısı işlevi görüyor, kimi zaman kurabiye, pasta gibi yiyeceklere başka bir tat katıyor. Biz de bu tarifimizde mısır gevreği ile içerdiği vitaminler, mineraller ve sağlıklı yağlardan gelen besin değeri ile doğal bir lezzet hazinesi olan Calve Sürülebilir Fıstık Ezmesini buluşturduk. Ortaya hem leziz hem de besleyici bir lezzet çıktı.


Calve Sürülebilir Fıstık Ezmesi içindekiler ile günlük tatlı isteğini gidermek isteyenler için ideal bir besindir ve içerisindeki E vitamini sayesinde bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı olur. Tarifimizde kullandığımız Calve Sürülebilir Fıstık Ezmesi kalori olarak size fazla geliyorsa Calve Light Fıstık Ezmesi de tercih edebilirsiniz. Fıstık ezmeli pasta, fıstık ezmeli tatlı gibi pek çok tarifte kullanabileceğimiz fıstık ezmesi alerjen bünyelerde dikkatli tüketilmelidir.


Gün içerisinde enerji almak ve tatlı ihtiyacınızı karşılamak için hazırlayabileceğiniz mısır gevrekli kurabiye yapımı hem çok kolay ve hem çok pratik. Calve Sürülebilir Fıstık Ezmesi ile hazırladığımız Mısır Gevrekli Kurabiye nasıl yapılır diyenler için tüm detaylar tarifimizde. Hazırsanız, başlayalım.

Mısır Gevrekli Kurabiye Kaç Kaloridir? 

Mısır Gevrekli Kurabiyelerin karbonhidrat ve yağ değeri yüksek olduğu için, ölçülü bir şekilde tüketilmesi önerilir.


Yer Fıstığı Ezmeli Protein Güç Topları Tarifi

Günün koşuşturmacasında tatlı krizlerinizi lezzetle atlamanızı sağlayacak enerjik, sağlıklı ve besleyici bomba gibi fıstık ezmeli başka bir tarifle karşınızdayız: Yer Fıstığı Ezmeli Protein Güç Topları.

Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi Malzemeleri

100 gram (g)
şeker
50 gram (g)
su
40 gram (g)
tereyağı
100 gram (g)
Calve Sürülebilir Yer Fıstık Ezmesi
150 gram (g)
mısır gevreği
Püf Noktası

Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi Püf Noktaları

Mısır gevreklerini derin bir kaseye alın, Calve Sürülebilir Fıstık Ezmesi ile hazırladığınız karışımı soğutmadan hemen üzerine döküp spatula ile karıştırın.

Servis Önerisi

Mısır Gevrekli Kurabiye Tarifi Servis Önerisi

Lipton Moroccan Mint Yeşil Çay, günlük sıvı tüketim ihtiyacınıza ulaşmak için kullanabileceğiniz en kolay, lezzetli ve ferah yoldur. İçinde bulunan keskin nane aroması, sizi sıcaktan soğuğa keskin bir geçiş yapıyormuş gibi hissettirir ve mısır gevrekli kurabiye ile nefis bir eşlikçidir.

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol