ARAMA YAP
15 dk
20 dk
Kolay
4 kişilik
4583

Tüm haftanın yorgunluğunu, uzun uzadıya rahatça yapılan hafta sonu kahvaltıları alıyor. Bu kahvaltı sofralarının aranan isimleri de börekler, gözlemeler, sucuklar, pankekler oluyor. Herkesin bir favori böreği, gözlemesi, yumurtalı – sucuklu tava tarifi vardır. Peki ya pankek tarifi?

Şimdiye kadar sadece klasik pankek tariflerini denediyseniz bu yeniliğe hazır olun. Cheesecake ve pankek tariflerini birleştiren harika bir formülümüz var. :) Bu reçeteyle kahvaltı sofralarınızda hem cheesecake hem de pankek lezzeti alacaksınız.

Haydi bulabileceğiniz en iyi cheesecake pancake tarifi için detaylara inelim!

Cheesecake Pankek Tarifi Servis Önerileri

Kahvaltının yıldızı olacak cheesecake pankek tarifini biz taze çilekle sunmak istedik. Siz isterseniz fıstık ezmesiyle, çikolata sosuyla, krem şantiyle veya çilek reçeliyle sunum yapabilirsiniz. Servis aşamasına gelince içecek olarak ne hazırlamanızı öneriyoruz, gelin onu konuşalım. :)

Bu leziz pankek tarifi, sıcak veya soğuk sütle çok yakışacaktır. Özellikle evde hazırladığınız çilekli veya muzlu süt, çocukların da favorisi olacak. :) Bunun dışında taze demlenmiş filtre kahve ve kahvaltıların olmazsa olmazı çay, sofraları şenlendirecek.

Cheesecake Pankek Tarifi Püf Noktaları

Cheesecake pankek tarifinin leziz iki püf noktası var. Bu püf noktalarımız, bu tarz tüm tariflerinizde kullanılabilir ve mutfak becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir! Öncelikle yumurta beyazının ve yumurta sarısının ayrı ayrı çırpıldığını, iki farklı karışıma dönüştüğünü göreceksiniz. Bu iki farklı karışım hazır olduğunda birbiriyle buluşturulacak. İşte tam da bu buluşma noktasında mikserleri, çırpma tellerini bir kenara bırakıyoruz. Elimize spatula alıyoruz ve yumurta beyazının o köpük köpük yapısını bozmadan karıştırıyoruz.

Diğer püf noktamız da pişirme aşamasında. Yapışmaz bir pankek tavası kullanıyoruz öncelikle. Fakat ilk pankekten önce tavayı hafifçe yağlıyoruz. İlk pankek piştikten sonra tekrar yağlamanıza gerek yok. Tüm pankek tariflerinde bu yöntemi kullanmanızı öneriyoruz.

Cheesecake Pankek Tarifi Kaç Kaloridir?

Cheesecake pankek tarifi, pek de diyet dostu bir tarif değil maalesef. 4 kişilik bu leziz tarifimizin bir porsiyonu (yani bir adet cheesecake pankek) ortalama olarak 240 kaloridir. Kalorisi bir yana, diyet yapanlara veya günlük beslenmesini kalori hesabıyla takip edenlere, özel günlerde de olsa bu leziz tarife şans vermelerini öneriyoruz. Lezzeti, tüm kalorilere değer. Bizden söylemesi. :)

3 Leziz Meyveli Pankek Tarifi

Öncelikle sonbaharın alametifarikası bal kabağını kahvaltılara konuk ediyoruz. Bal kabağının yeri geldi tatlısını, yeri geldi çorbasını yaptık. Lezzetine de bir türlü doyamadık. Haydi bu sefer, onu pankekte kullanalım ve kahvaltıların yıldızı yapalım. Balkabaklı pankek tarifi, mutfakta sizi bekliyor.

Meyve denince bazılarının aklına muz, çilek; bazılarının aklına ise orman meyveleri geliyor. Böğürtlen, ahududu, yaban mersini gibi meyveleri içine alan orman meyveleri, pankeke de çok yakışıyor. Mayhoş tatları sevenleri orman meyveli pancake tarifimize alalım!

Yaban mersini demişken konudan çok da uzaklaşmayalım. :) Hem fit hem de leziz yaban mersinli şekersiz kolay pankek tarifi, favori tariflerinizden olacak!

Pişirmeye Başla