Kaç Kişilik: 4

Knorr ile Sütlü Brokoli Çorbası

: Kaşık Kaşık Yensin
Emre Ulu;
13.06.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
0
Dakika
Pişirme
15
Dakika
Zorluk
Kolay

Menülerin başlangıcı olarak mideleri yemeklere hazırlayan çorbalar, sofralarımızın vazgeçilmez öğelerinden. Belki bir salatanın yeri başka bir tarifle; sebze soteyle, mezeyle veya turşuyla doldurulabilirken sıcacık bir kase çorbanın yerini tutan bir tarif yok.

Hal böyle olunca sebzelisi, etlisi, şehriyelisi, kremalısı ve daha nice çeşidi yapılan, kaşık kaşık afiyetle yenen çorbalar; mutfaklarımızda daima yer buluyor.

Bugün, eşsiz lezzeti ve pratikliğiyle favorilerimizden olan Knorr kremalı brokoli çorbası kullanacağız bu tarifimizde. Yalnız sadece suyla değil, süt eklemesiyle de pişireceğiz bu sefer brokoli çorbamızı. Sütün besleyiciliğiyle desteklenen brokoli çorbası, aynı zamanda hem lezzet hem de kıvam kazanacak.

Sütlü brokoli çorbasına kremasız, düşük kalorili bir alternatif isteyenleri de unutmadık, süt ürünü içermeyen bu kremasız brokoli çorbası tarifini hazırladık. İncelemeyi unutmayın!

Ayrıca peynir severlerin favorisi olarak peynir soslu brokoli çorbası tarifi ve klasik brokoli çorbası tarifi de gözünüzden kaçmasın!

Knorr ile Sütlü Brokoli Çorbası Servis Önerileri

Knorr ile sütlü brokoli çorbası tarifinin yanına hazırlayacağınız ızgara şiş ve domates soslu makarna, tüm besin öğelerini içeren bir menü oluşturmanızı sağlayacaktır.

Knorr ile Sütlü Brokoli Çorbası Kaç Kalori?

Bir porsiyon Knorr ile sütlü brokoli çorbası, yaklaşık 100 kaloridir.

Knorr ile Sütlü Brokoli Çorbası Malzemeleri

çorba için

1 paket
Knorr Kremalı Brokoli Çorbası
3 su bardağı
su
3 su bardağı
süt, yarım yağlı

servis için

3 yemek kaşığı
kruton
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol