Özellikle Kurban Bayramında gündemlerimize yerleşen ve uzun süre dillerden düşmeyen enfes bir yemek var bugün objektiflerimizde; Kavurma!

‘Özellikle Kurban Bayramı’ diyoruz çünkü Kurban Bayramında, normalde pek sık et girmeyen evler bile eşin, dostun, hayırseverin desteği ve yardımıyla et pişirir. Bu etler de en bereketli tariflerden birine, kavurmaya dönüşür genelde.

Kavurma nedir, nasıl yapılır, nasıl olur bunlardan hep bahsettik. İster sıfırdan aldığınız etinizle kavurmanızı kendiniz yapın; isterseniz de hazır kavurma alın. Fark etmez. Kavurmanın her türlüsü makbul bize göre. :)

Olduğu gibi yemesi de, tariflerde kullanması da nefis olan kavurmayı enfes tariflerle buluşturan bir liste hazırlamak istedik size bugün. Her biri birbirinden leziz olan bu kavurmalı yemeklerin hepsi, kavurmaya hak ettiği değeri veriyor! :)

Haydi on tariften oluşan kavurmalı yemekler listemize geçelim!

En Güzel Kavurmalı Yemek Tarifleri 

Kavurma tarifleri listemize başlamadan önce şunu da not düşelim, kavurmalı yemek çeşitleri için kavurmayı sıfırdan hazırlamak zorunda değilsiniz. Hazır aldığınız kavurmaları da (genellikle baton halde, şarküteri reyonlarında satılıyorlar) kullanabilirsiniz. Hazır kavurmalı tarifler de bir o kadar güzel oluyor, şüpheniz olmasın. :)

 

  • Kavurmalı Pilav Tarifi

Kavurma tarifleri denince akla ilk gelen kavurmalı pilav tarifi şüphesiz. Mevlütlerde, düğünlerde, cenazelerde ve bayramlarda en çok dağıtılan yemek ne diye sorsak kavurmalı pilav cevabını alırız. Bunun sebebi, bu tarifi sevmeyenin olmaması. :) Henüz evde denemediyseniz şimdi tam zamanı!

 

  • Kavurmalı Mantı Tarifi

Mantı zaten gönüllerin birincisi. Kaşıkla yiyeni de var çatalla yiyeni de. Herkesin mantısını yemesi farklı oluyorsa; mantı iç harcı da farklı olabilir, neden olmasın? :)

Çiğ kıymayla hazırlanan klasik mantılara bambaşka bir bakış açısıyla geliyor kavurmalı mantı tarifi. Açılan hamur yine bir güzel kesiliyor ama kaşıklar kıyma harcına değil kavurmaya gidiyor. Kavurmayla dolan minik mantılar lezzette yeni bir boyut yaratıyor!

 

  • Kavurmalı Yumurta Tarifi

Kavurma lezzetini kahvaltıya taşıyor ve size kavurmalı yumurta tarifini sunuyoruz! Kavurma, yumurtayla bir başka güzel. Özellikle Pazar kahvaltılarınızda denemeden geçmeyin!

 

  • Et Kavurma Tarifi

Sıradaki tarifimiz kavurmalı yemek tariflerinden değil, kavurma tariflerinden. :) Et kavurma tarifi, lezzetiyle büyüleyecek; yiyenleri her lokmada ete doyuracak. Ana yemeklerinizin yıldızı yapabileceğiniz bu tarif, aynı zamanda davet sofralarına yaraşır güzellikte.

 

  • Sac Kavurma Tarifi

Et restoranlarının en sevilen tariflerinden birini, sac kavurma tarifini de böyle bırakıyoruz buraya. Misafirlerinize hazırlamak için birebir.

 

  • Ciğer Kavurma Tarifi

Sofralarda Adana havası estiren ciğer kavurma tarifine geldi şimdi sıra. Ciğerin en güzel hali, ciğer kavurması evde de enfes bir şekilde hazırlanıyor. Detayları tarifimizde. :)

 

  • Bazlama İçinde Kavurma Tarifi

Kavurmayı hazırlıyoruz ama pilavın üstünde veya tabakta olduğu gibi değil; bazlamanın içinde servis ediyoruz bu leziz tarifimizde. Bazlama içinde kavurma tarifi, sunumuyla büyüleyecek. :)

 

  • Kuzu Kavurma Tarifi

Koyun etinin kokusunu ağır bulanlar ve dana etini sevmeyenler için harika bir kavurma alternatifimiz var: kuzu kavurma tarifi. Bu leziz tarifle sofralarınız bayram edecek.

 

  • Kavurmalı ve Kaşarlı Waffle Tarifi

Kavurmalı ve kaşarlı waffle tarifi, geleneksel lezzetleri popüler yabancı lezzetlerle buluşturan yeni nesil tariflerden. Mutlaka bir şans verin deriz. :)

 

  • Kavurmalı Etli Gömme Tarifi

Dokuz leziz tarif gezdik ve geldik listemizin son tarifine. Kavurmalı etli gömme tarifi, lezzetiyle ve sunumuyla ana yemek olarak menülerinize çok yakışacak. Hem doyurucu hem de besleyici olan bu tarifi bir kere yapınca müptelası olacaksınız. :)