Son dönemde birçok kişinin evden çalıştığı bir düzene geçildi ve işler aynı şekilde tüm yoğunluğuyla devam ederken terk fark sabah erkenden kalkıp, hazırlanıp evden çıkmamak. Evden çalıştığınız dönemde de günlük rutinlerinizi aynı şekilde koruyup iyileştirebilirseniz daha verimli ve motive çalışmak da mümkün. Sabahları her zamanki saatte uyanıp hazırlanmaya ya da yola ayırdığınız vakti biraz egzersiz ve besleyici bir kahvaltıya ayırabilirsiniz. Evde hazırlayacağınız pratik ve lezzetli kahvaltı çeşitleriyle gün boyu enerjiniz yüksek, motivasyonunuz yerinde kalabilir. Huzurlarınızda evden çalışanlar için en pratik kahvaltı çeşitleri.

Tek Kişilik Krep

Tek kişilik dev kadro. İster reçelle ister peynirle yiyebileceğiniz krep tarifini hazırlamak da oldukça kolay.

Otlu Omlet

Çok kolay gibi gözükse de içi sulu ve puf puf bir omlet yapmak sandığınız kadar basit değil. Otlu omlet tarifini denerken püf noktaları ve doğru adımlarıyla tam kıvamında omletin nasıl yapılacağını da diğer yazılarımızda okuyabilirsiniz. 

Fıstık Ezmesi

Kahvaltıya ayrı bir mutluluk katan tek başına kızarmış ekmekle bile yenilen fıstık ezmesini, evde kolayca hazırlayabilirsiniz.

Kruvasan

Çıtır çıtır dokusuyla reçel veya peynirle yiyebileceğiniz evinizi sabahları mis gibi kokutacak bir tarif. Çayınızı hazırlayın fırına attıktan sonra şipşak hazır bir tarif sizi bekliyor.

Ekmek İçinde Sucuklu Pastırmalı Yumurta

Evde çalışanlar için uzun süre tok tutacak bir tarif. Pastırmanın kokusunu da dert etmeden keyifle yemenizi öneriyoruz.

Mıhlama

Karadeniz mutfağının yıldızı, uzun süre tok tutma garantili mıhlama. Trabzon peyniriyle mısır unun enfes lezzeti iş motivasyonunuzu arttıracak, bizden söylemesi.

 

 

Bazlama

İster tost yapın ister bol malzemeyle sandviç. Sabah saatlerinde çayınızın yanında sıcacık bazlama ekmeğini çok seveceksiniz.

Hindi Jambonlu Omlet

Mükemmel bir protein kaynağı, besleyici ve doyurucu. Klasik kahvaltıya farklı alternatif arayanlara Hindi Jambonlu Omlet tarifini püf noktalarıyla paylaşıyoruz.

Fırında Avokadolu Yumurta

Yumurta ve avokado birlikteliğini bu sefer fırında bir tarifle paylaşıyoruz. Hindi fümenin de bu birlikteliğe eşlik edeceği pratik ve lezzetli kahvaltı tarifini çok seveceksiniz.

Pancake

Yeterince kabarmış, yumuşacık pancake yapmak isteyenlerin vazgeçilmezi olacak bir tarif. İster reçelle, balla isterseniz de meyveyle yiyebileceğiniz pancake tarifi sizleri bekliyor.

 

Yumurta Haşlama Süreleri Nelerdir?

Yumurta hassas bir konu. Kimileri kayısı kimileri katı seviyor. Tam kıvamında yumurta haşlamak için yumurtanın haşlama süreleri nelerdir? Yazımıza mutlaka göz atın.