ARAMA YAP
15 dk
20 dk
Kolay
4 kişilik
44 kcal
10095

Yemekler ve tatlılar, giysiler gibi mevsimlere göre değişiyor. Ben tarçınlı kurabiye yapmaya yazın düşünemem, benim için bir kış kurabiyesidir. Yanına sıcacık bir bardak yeni demlenmiş çay veya filtre kahve ile düşündüğümde bile dışarıda yağan yağmurun sesini veya karın sessizliğini duyabiliyorum.


Kurabiyeler genelde diğer tatlılara kıyasla çok daha pratiktirler, bir kapta tüm hazırlığını yapabilirsiniz, eğer bir de içinde yumurta yoksa kurabiyeleri ağzı kapalı bir kapta bir hafta, on güne kadar saklayabilirsiniz.


Kahvaltıyı yaptık, çay saati yaklaşmaya başlıyor. Önce mutfak dolaplarını kontrol edelim; alışveriş yapmaya gerek kalmadan, muhtemelen her evin dolabında bulunacak malzemelerle yapacağınız tarçınlı kurabiye tarifimize geçelim!

Pişirmeye Başla

Tarçınlı Kurabiye Tarifi


Emre Ulu;

Malzemeler

- 4 kişi +
tereyağı, oda sıcaklığında
150 gram (g)
pudra şekeri
Yarım su bardağı
tarçın
2 tatlı kaşığı
vanilin
1 adet
un
2 su bardağı
kabartma tozu
1 adet
Knorr Tarçın
1 paket
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Neredeyse tüm kurabiyeler için geçerli olan bir kural hamuru çok yoğurmamaktır. Diğer bir püf nokta ise, kurabiye hamurunu yoğurup hazırladıktan sonra, buzdolabında en az yarım saat dinlendirmek glüten oluşumunu hızlandıracak ve daha iyi bir hamur olacaktır.

Servis Önerisi

Tarçınlı Kurabiye Tarifi Servis Önerisi:

Büyük bir bardak süt ile servis edebilirsiniz.