Kaç Kişilik: 4 Kaç Kalori: 44

Tarçınlı Kurabiye Tarifi


Emre Ulu;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
15
Dakika
Pişirme
20
Dakika
Zorluk
Kolay

Yemekler ve tatlılar, giysiler gibi mevsimlere göre değişiyor. Ben tarçınlı kurabiye yapmaya yazın düşünemem, benim için bir kış kurabiyesidir. Yanına sıcacık bir bardak yeni demlenmiş çay veya filtre kahve ile düşündüğümde bile dışarıda yağan yağmurun sesini veya karın sessizliğini duyabiliyorum.


Kurabiyeler genelde diğer tatlılara kıyasla çok daha pratiktirler, bir kapta tüm hazırlığını yapabilirsiniz, eğer bir de içinde yumurta yoksa kurabiyeleri ağzı kapalı bir kapta bir hafta, on güne kadar saklayabilirsiniz.

Kahvaltıyı yaptık, çay saati yaklaşmaya başlıyor. Önce mutfak dolaplarını kontrol edelim; alışveriş yapmaya gerek kalmadan, muhtemelen her evin dolabında bulunacak malzemelerle yapacağınız tarçınlı kurabiye tarifimize geçelim!

Tarçınlı Kurabiye Tarifi Malzemeleri

150 gram (g)
tereyağı, oda sıcaklığında
Yarım su bardağı
pudra şekeri
2 tatlı kaşığı
tarçın
1 adet
vanilin
2 su bardağı
un
1 adet
kabartma tozu
Püf Noktası

Tarçınlı Kurabiye Tarifi Püf Noktaları

Neredeyse tüm kurabiyeler için geçerli olan bir kural hamuru çok yoğurmamaktır. Diğer bir püf nokta ise, kurabiye hamurunu yoğurup hazırladıktan sonra, buzdolabında en az yarım saat dinlendirmek glüten oluşumunu hızlandıracak ve daha iyi bir hamur olacaktır.

Servis Önerisi

Tarçınlı Kurabiye Tarifi Servis Önerisi

Büyük bir bardak süt ile servis edebilirsiniz.

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol