ARAMA YAP
30 dk
20 dk
Kolay
8 kişilik
12282

Damla çikolatalı kurabiye %100 Amerikalı bir tariftir. 1930’lar, Massachusetts Tollhouse Inn Restaurant’ta dondurma ile servis edilmek üzere keşfediliyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında Massachusetts’den gönderilen askerlere gönderilen paketlere de Tollhouse kurabiyeleri konuluyor, bu askerler arkadaşlarıyla kurabiyeleri paylaştıkça, askerler Amerika’da olan ailelerinden damla çikolatalı kurabiye istemeye başlarlar ve tüm ülkeyi saran damla çikolatalı kurabiye çılgınlığı böylece başlamış olur.


Çok temel bir tarif olan damla çikolatalı kurabiyenin çikolatalarını kuru meyveler ile değiştirebilirsiniz, veya hayvansal ürünlerin yerine bitkisel ürünler koyarak vegan kurabiye bile yapabilirsiniz. Sizlerle tam yaklaşan kışa uygun, klasik Damla Çikolatalı Kurabiye tarifimizi paylaşıyoruz, alış veriş tamam, dolapta soğuk süt varsa, kurabiye yapmaya geçebiliriz!

Pişirmeye Başla

Damla Çikolatalı Kurabiye Tarifi

;

Malzemeler

- 8 kişi +
tereyağı
125 gram (g)
esmer şeker
3/4 su bardağı
beyaz şeker
Çeyrek su bardağı
vanilin
1 adet
bal
1 yemek kaşığı
sıcak su
1 yemek kaşığı
yumurta
1 adet
tuz
Yarım tatlı kaşığı
kabartma tozu
Yarım adet
damla çikolata
3/4 su bardağı
un
2 su bardağı
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Kurabiye hamuru çok yoğurulmayı istemeyen bir hamurdur, hamur kendini topladıktan sonra, buzdolabında dinlendirme ile doğru forma gelecektir.

Servis Önerisi

Damla Çikolatalı Kurabiye Tarifi Servis Önerisi:

Soğuk bir süt veya siyah bir kahve ile servis edebilirsiniz.