Kaç Kişilik: 2

Çikolata Soslu Fıstık Ezmeli Kurabiye Tarifi

;
19.01.2023
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
15
Dakika
Pişirme
10
Dakika
Zorluk
Kolay

İlk görüşte aşk tadında bir lezzetle karşınızdayız: Çikolata Soslu Fıstık Ezmeli Kurabiye… Baş döndüren Carte d’Or Çikolata Sosu, içine girdiği lezzetleri gökyüzüne taşıyan süper gıda Calve Yer Fıstığı Ezmesi ve tereyağının nefis birleşimi ile ortaya çıkan bu özel kurabiye, damağınızın unutamayacağı bir tat olarak hafızanızda yerini alacak.


Her evde bulunanların dışında az malzeme ve besin değeriyle doğal bir lezzet hazinesi olan Calve Yer Fıstığı ile hazırlanması bu kurabiye tarifini daha da çekici kılıyor. Hafif, sağlıklı, lezzetli ve pratik… Daha ne olsun!


Özel günlerinizin yıldızı olmaya aday olan Çikolata Soslu Fıstık Ezmeli Kurabiye, sevdiğinize kendi ellerinizle hazırlayacağınız hem enerji dolu hem de çok leziz bir seçenek. Kalp şekliyle de hem göze hem gönle hitap ediyor. Kendi ellerinizle hazırlayacağınız, evinizi mis gibi kokusuyla sarıp sarmalayacak Çikolata Soslu Fıstık Ezmeli Kurabiye ile mutluluğun sınırlarını zorlayın!


Çikolata Soslu Fıstık Ezmeli Kurabiye Kaç Kaloridir?


1 küçük adet Çikolata Soslu Fıstık Ezmeli Kurabiye, yaklaşık 24 kaloridir. Fıstık ezmeli pasta, fıstık ezmeli tatlı gibi pek çok tarifte kullanabileceğimiz fıstık ezmesi alerjen bünyelerde dikkatli tüketilmelidir.


Fıstık Ezmeli Tarifler


İçerdiği vitaminler, mineraller, sağlıklı yağlar ile her öğünde tüketebileceğimiz bir “süper gıda” olan yer fıstığı ezmesi ile yapılan en pratik ve en leziz fıstık ezmeli tarifler için Yemekte Keyif Var’ı mutlaka ziyaret edin.


Kurabiye Tarifleri


Kurabiye canavarları bu tarifler sizin için! Tatlı ve tuzlu tüm kurabiye tariflerine püf noktalarıyla birlikte ulaşmak için hemen tıklayın.

Çikolata Soslu Fıstık Ezmeli Kurabiye Tarifi Malzemeleri

50 gram (g)
tereyağı, oda sıcaklığında
50 gram (g)
Calve Yer Fıstığı Ezmesi
50 gram (g)
esmer şeker
1 adet
yumurta
100 gram (g)
un
3 gram (g)
tuz

Üzeri için

3 yemek kaşığı
Carte d’Or Çikolata Sos
Püf Noktası

Çikolata Soslu Fıstık Ezmeli Kurabiye Tarifi Püf Noktaları

Fıstık ezmeli kurabiye tariflerinde püf noktalardan birisi, hazırladığınız karışımı pürüzsüz hale gelene kadar çırpmak. Calve Fıstık Ezmesini pürüzsüz hale getirebilmek için elektrikli mikser kullanmanız gerekiyor. Bir diğer püf nokta da neredeyse bütün tatlılarda olduğu gibi tereyağının oda sıcaklığına geldikten sonra kullanılması. Şekil vermek için bir kalıbınız yoksa donmuş hamura ısıtılmış bir çay kaşığı ile şekil verebilirsiniz. Artan hamuru rulo yapıp yağlı kâğıda sararak sonra pişirmek üzere buzlukta saklayabilirsiniz.

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol