ARAMA YAP
15 dk
20 dk
Orta
4 kişilik
9399

Omleti genelde kahvaltılarda ya da erken öğle yemeklerinde tercih ediyoruz ama sizin için öyle bir tarif hazırladık ki ona günün her saatinde sofralarınızda yer vereceksiniz! Sizi daha fazla meraklandırmadan tarifimizin adını söyleyelim: Kabaklı omlet! Sebzeler, omlete peynir kadar çok yakışıyor şüphesiz ki… Genelde mantarlı ya da otlu omletler bilinse de sevdiğiniz tüm sebzeleri omlet tariflerinize dahil edebilirsiniz, özellikle de diyet dönemlerinde hafifliği ve doyuruculuğuyla eminiz çok seveceksiniz! Bu yüzden kabaklı omlet tarifi de diyet yapanların mutlaka denemesini önerdiğimiz tariflerden.


Güne enfes ve doyurucu bir lezzetle başlamak istiyorsanız, o zaman kabaklı omlet tarifimiz aile üyelerinizin tamamına uygun. Besin değeri yüksek yumurta ve kabak ile yapılan bu sağlıklı tarif, uzun süre tok tutmasıyla da gönülleri fethediyor. Kabağı, yemeklerde tüketmeyi çok sevmeyen çocuklarınızın besin değerlerinden mahrum kalmaması için kabaklı omlet harika bir çözüm olacaktır. Ayrıca beslenme rutinine uygun şekilde bebeklerinize de kabaklı omleti rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.


Klasiklerden yana olanların tercihi sade ya da peynirli omlet olsa da farklı malzemelerle renklendirilen omletlerin lezzeti bambaşka! Kabaklı omlet tarifimizi sevdiyseniz, denemekten keyif alacağınıza emin olduğumuz iki tarifi de buraya bırakalım: otlu omlet ile sebzeli beyaz omlet!


Kabaklı Omlet Kaç Kaloridir?


Kabaklı omletin diyet menülerine son derece uygun olduğunu ve rahatlıkla tüketebileceğinizden yukarıda bahsetmiştik! 1 porsiyon kabaklı omlet 29.1 gram olup 68.1 kalori içermektedir.

Pişirmeye Başla

Kabaklı Omlet Tarifi

: Klasik Omletten Sıkılanlar İçin ;

Malzemeler

- 4 kişi +
yumurta
4 adet
kabak, küçük boy ve ince yuvarlak dilimlenmiş
2 adet
süt, yarım yağlı
Çeyrek su bardağı
zeytinyağı
1 yemek kaşığı
sarımsak, ince dilimlenmiş
1 diş
dil peyniri, rendelenmiş
100 gram (g)
Knorr Kahvaltı İçin Baharatlı Çeşni
1 tatlı kaşığı

Üzeri için

maydanoz, ince kıyılmış
3 dal
Şefin Önerisi

Şefin Önerisi:

Kabaklı omlet tarifini dilerseniz farklı bir peynir ile de yapabilirsiniz.