ARAMA YAP
10 dk
Kolay
4 kişilik
125 kcal
4163

Sıcaklar kendini göstermeye başladı; biz de “şöyle soğuk bir kahve nasıl da güzel olurdu” derken buluyoruz artık kendimizi. :)


Yaz akşamlarında sıcaktan bunalıp balkon sefası yapmak birçoğumuzun favori aktivitesi. :) Biz de bugün ferahlamak isteyenler için oldukça lezzetli ve pratik bir kahve tarifi hazırladık. :)


Ama gelin tarifimizin detaylarına geçmeden önce soğuk kahve faydalarına bir göz atalım. :) Eminiz ki okurken bile ferahlamaya başlayacaksınız. :)


Kahve severlerin favorisi soğuk kahveler, yaz aylarında hepimizin gönlünde taht kurup favorimiz oluyor. Peki tükettiğimiz şeyin faydalarını bilmemek olur mu? Tabii ki hayır. :)


O zaman buyurun sizin için soğuk kahve faydalarını maddeler halinde ele alalım.


-Metabolizmayı hızlandırır.


-Kalp hastalıkları riskini azaltır.


-Diyabet riskini aza indirir.


Soğuk kahvenin faydalarını öğrendik. Gelin artık soğuk kahve nasıl yapılır, kolay soğuk kahve yapımı için neler gerekli ona bir göz atalım.


Evde soğuk kahve yapımı için granül kahve, süt ve bir miktar buz yeterli olacaktır. Sadece 3 malzemeyle kolaylıkla yapabileceğiniz soğuk kahve yapılışına geçebiliriz.


Biz 3 malzeme dedik ama daha tatlı bir kahve isteyenler şeker ekleyebilir ya da farklı şuruplar kullanabilir. :)


Soğuk kahve tarifimiz için ilk olarak bir sürahiye ihtiyacımız olacak. Sürahimizin içerisine şeker, süt ve granül kahvemizi ekliyoruz. Ardından eklediğimiz malzemeleri blender yardımıyla köpürene kadar karıştırıyoruz.


Lezzeti kadar görüntüsü de oldukça güzel olan kahvemizi, buz dolu bardağın içerisine yavaşça ilave ediyoruz.


Evet! Balkon sefamıza lezzet katan kahvemiz hazır. Pipetleriniz de hazırsa kahvemizi lıkır lıkır içebiliriz artık. :)


Soğuk Kahve Tarifi Servis Önerisi


Soğuk kahve tarifimiz için elbette ki servis önerilerimiz de olacak. Bizim size ilk önerimiz soğuk kahvemizi tatlandırmak için şurup kullanmak olacaktır. Dilediğiniz farklı aromalar ile kahvenize zenginlik katabilir, daha lezzetli hale gelmesini sağlayabilirsiniz.


Bir diğer servis önerimiz ise kahvemizin yanına kolaylıkla hazırlayabileceğiniz, kıtır kıtır dokusuyla ağızda hemen dağılan lezzetli bir kurabiye olacak.


Soğuk Kahve Tarifi Püf Noktaları


Soğuk kahvemizi hazırlarken kesinlikle dikkat etmemiz gereken püf noktası, malzemeleri blenderden geçirirken yavaş yavaş köpürtme işlemi olacaktır.


Soğuk Kahve Tarifi Kaç Kaloridir?


Soğuk kahve kalori miktarını merak edenler için açıklayalım, 1 bardak tam yağlı sütten oluşan soğuk kahvenin içerisinde yaklaşık olarak 125 kalori bulunmaktadır.


Kalori miktarını içerisine eklediğiniz malzemelerle artırıp azaltabilmek ise sizin elinizde. :)


Soğuk Kahve Tarifini Sevenlere Birbirinden Leziz Kahve Tarifleri


Yazımızın sonuna doğru gelirken, birbirinden lezzetli soğuk kahve çeşitlerini de sizin için buraya bırakıyoruz.


Öncelikle trend listelerinde yer alan dalgona kahvesi tarifimizi, dondurma ve kahvenin uyumuna bayılacağınız dondurmalı kahve tarifimizi ve son olarak da kahveli milkshake tarifimizi deneyebilirsiniz. :)

Pişirmeye Başla

Soğuk Kahve Tarifi

: Az Malzeme Çok Lezzet
Emre Ulu;

Malzemeler

- 4 kişi +
granül kahve
4 tatlı kaşığı
şeker
4 tatlı kaşığı
süt, yarım yağlı, soğuk
4 su bardağı
kırık buz
1 su bardağı
Nefis Yancılar