Arzum İndirim

Yumurta Dolması Tarifi

;
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Kaç Kişilik
4
Kişilik
Hazırlama
15
Dakika
Pişirme
10
Dakika
Zorluk
Kolay

İddia ediyoruz haşlanmış yumurtayı hiç bu kadar havalı görmemiştiniz. Özellikle kahvaltı, brunch ve davet sofralarında rahatlıkla yapabileceğiniz farklı bir tarif: Yumurta Dolması.

Kahvaltının olmazsa olmaz yıldızı yumurta, yüksek besin değeriyle vazgeçilmez gıdalar arasında yer alır. Yumurtayı aynı tariflerle yemekten sıkıldıysanız bu tarifi mutlaka çok sevecekseniz! Yumurta sarısının krema ve hardalla lezzetlendiği Yumurta Dolması nasıl yapılır merak ediyorsanız, sizi hızlıca tarife alalım.

Yumurta Dolması Kaç Kalori?

Bir porsiyon Yumurta Dolması yaklaşık 216 kaloridir. İçerisine eklediğiniz malzemelere göre kalorisi yükselecektir.


Menemen Tarifi

Mükellef kahvaltıların şaşmaz assolisti, öğrenci evlerinin ziyafeti, yaz sofralarının mis kokulu ana yemeği, işten eve dönenlerin kurtarıcısı, diyet yemeklerinin en yararlısı, evde bir şeyi olmayanların yüz akı, çocuklar arkadaşlarını getirince sofranın bereketi, “Bugün ne pişirsem?” sorusunun cevabı… Menemen bunların hepsi ve daha fazlası! “Turşu sirkeyle mi yapılır, limonla mı?” tartışması gibi, “Menemen soğanla mı yapılır, soğansız mı?” tartışması da bir klasik. Ve tabii her ikisinin de taraftarları var. Ama Menemene soğan eklenmiş eklenmemiş ne gam, çok zaman sucuk, pastırma dahi eklenebilir. Hatta bibersiz, yumurtasız menemen var! Menemen yaratıcılığa açık, “alaminüt”, yani hemen o anda hazırlanan bir yemek. Belki de bu yüzden en lezzetli menemen tarifi “evde ne varsa” ekleyerek yapılandır, kim bilir?

Yumurta Dolması Tarifi Malzemeleri

4 adet
yumurta
1 tatlı kaşığı
hardal
2 yemek kaşığı
krema
1 yemek kaşığı
Knorr Kahvaltı İçin Baharatlı Çeşni
satın al SATIN AL

Ürünü satın almak istediğiniz markete tıklayın

Alışveriş Listesine Ekle
Servis Önerisi

Yumurta Dolması Tarifi Servis Önerisi

Dilerseniz üzerini ince kıyılmış taze soğan ve zeytinyağı ile süsleyerek servis edebilirsiniz.

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol