ARAMA YAP
15 dk
10 dk
Kolay
4 kişilik
216 kcal
9044

İddia ediyoruz haşlanmış yumurtayı hiç bu kadar havalı görmemiştiniz. Özellikle kahvaltı, brunch ve davet sofralarında rahatlıkla yapabileceğiniz farklı bir tarif: Yumurta Dolması.

Kahvaltının olmazsa olmaz yıldızı yumurta, yüksek besin değeriyle vazgeçilmez gıdalar arasında yer alır. Yumurtayı aynı tariflerle yemekten sıkıldıysanız bu tarifi mutlaka çok sevecekseniz! Yumurta sarısının krema ve hardalla lezzetlendiği Yumurta Dolması nasıl yapılır merak ediyorsanız, sizi hızlıca tarife alalım.


Menemen Tarifi

Mükellef kahvaltıların şaşmaz assolisti, öğrenci evlerinin ziyafeti, yaz sofralarının mis kokulu ana yemeği, işten eve dönenlerin kurtarıcısı, diyet yemeklerinin en yararlısı, evde bir şeyi olmayanların yüz akı, çocuklar arkadaşlarını getirince sofranın bereketi, “Bugün ne pişirsem?” sorusunun cevabı… Menemen bunların hepsi ve daha fazlası! “Turşu sirkeyle mi yapılır, limonla mı?” tartışması gibi, “Menemen soğanla mı yapılır, soğansız mı?” tartışması da bir klasik. Ve tabii her ikisinin de taraftarları var. Ama Menemene soğan eklenmiş eklenmemiş ne gam, çok zaman sucuk, pastırma dahi eklenebilir. Hatta bibersiz, yumurtasız menemen var! Menemen yaratıcılığa açık, “alaminüt”, yani hemen o anda hazırlanan bir yemek. Belki de bu yüzden en lezzetli menemen tarifi “evde ne varsa” ekleyerek yapılandır, kim bilir?

Pişirmeye Başla

Yumurta Dolması Tarifi

;

Malzemeler

- 4 kişi +
yumurta
4 adet
hardal
1 tatlı kaşığı
krema
2 yemek kaşığı
Knorr Kahvaltı İçin Baharatlı Çeşni
1 yemek kaşığı
Knorr Tatlı Toz Kırmızı Biber
1 tatlı kaşığı
Servis Önerisi

Yumurta Dolması Tarifi Servis Önerisi:

Dilerseniz üzerini ince kıyılmış taze soğan ve zeytinyağı ile süsleyerek servis edebilirsiniz.