Kaç Kişilik: 4 Kaç Kalori: 370

Mantar Soslu Köfte Tarifi Nasıl Yapılır?


Tuğçe Aydemir;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
15
Dakika
Pişirme
30
Dakika
Zorluk
Orta

Çocukluğumuzdan beri hepimizin favori yemeklerinden biri köfte! Kaşarlısı, kasap köftesi, ızgara köftesi derken köfte tarifleri arasında hepimizin mutlaka çok sevdiği bir versiyonu vardır. Şimdi onu tahtından edecek bir tarifle karşınızdayız: Mantar soslu köfte! Bizim mutfağımızda genelde köfte, üzerine domates sosu ile ya da yoğurt ile servis ediliyor. Peki şimdi standartların biraz dışına çıkmaya ne dersiniz? Öyleyse mantar soslu top köfte tarifini mutlaka denemelisiniz! Üstelik bu tarifimizde köftelerin lezzetine lezzet katan bir malzeme daha var: Krema. Knorr Kremalı Mantarlı Sos ile hazırladığımız için onun adına kremalı mantar soslu köfte demekte de hiç sakınca yok! İşte bu yüzden Mantarlı köfte, aynı zamanda aile sofralarına da çok yakışır. Izgara köfte-patates klişesinden çıkmak için en uygun tercihlerden biridir. Çünkü hem köfte herkes tarafından sevilir hem de kremalı mantar sos. O zaman ikisini buluşturduğumuz mantar soslu ızgara köfte tarifimizi denemek için hiç vakit kaybetmeyin, eminiz konuklarınız bayılacak.

Yine de risk almak istemem ben mantar soslu köfteyi çok sevdim ama herkes yeni lezzetlere açık olmayabilir, konuklarıma daha geleneksel bir tarif sunmak isterim derseniz; sizi pideli yoğurtlu köfte tarifimize davet edelim. Mantar soslu köfte kadar lezzetli ama daha geleneksel damak zevkimize uygun olan pideli yoğurtlu köfteyi mutlaka deneyin!

Mantar Soslu Köfte Tarifi Nasıl Yapılır? Malzemeleri

2 + Çeyrek su bardağı
su
1 paket
Knorr Kremalı Mantarlı Makarna Sosu
500 gram (g)
dana kıyma, az yağlı
1 paket
Knorr Köfte Harcı
1 adet
yumurta
100 gram (g)
mantar, ikiye bölünmüş

Servis için

Yarım adet
limon, suyu ve kabuğunun rendesi
3-4 dal
taze kekik
Püf Noktası

Mantar Soslu Köfte Tarifi Nasıl Yapılır? Püf Noktaları

Mantar soslu köfte hazırlarken en önemli püf noktalarından biri sosunun kıvamıdır. Mantar sosunu köfteler pişmeden önce yapıp bekletmek iyi bir fikir olmayacaktır. Bekledikçe katılaşabileceği için sosunuzu tarif adımlarında belirttiğimiz zamanda hazırlamalısınız. 

Asıl Yayın Tarihi: 13.08.2021
Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol