Yaz kış demeden tüketebileceğiniz birbirinden lezzetli ve şık sunumlu çay tarifleri ile karşınızdayız!

Çay dediğimize aldanmayın! Bu çaylar öylesine serin ve öylesine ferahlatıcı etkiye sahip ki soğuk kış günlerinde içimizi ısıtma görevini sahiplenirken sıcak yaz günlerinde ise içimize ferahlatıcı etkiye sahip.

Haydi o zaman sizler için derlediğimiz yazımıza hızlıca göz attın!

Şeftalili Soğuk Çay

Sıcak demlenmiş bir çayın yeri apayrı olsa da son yıllarda severek tüketmeye başladığımız bir içecek daha var: Soğuk çay!

Soğuk çay ya da buzlu çay olarak bildiğimiz ice-tea, sadece sıcak günlerin değil her mevsimin favori içeceklerinden. Asitli içecek tüketmek istemeyenler için, meyveli ve sağlıklı bir seçenek. Marketlerde kolayca bulunsa da evde taze meyvelerle hazırlanan soğuk çayın tadı bambaşka! Çay ve sevdiğiniz meyveyi bir araya getirerek kendi soğuk çay tarifinizi hemen yaratabilirsiniz. Sevdiğiniz tarifi belirlediğinizde, o an evinizde olan malzemelere hemen uyarlayabilirsiniz. İsterseniz soğuk çayınızı hiç beklemeden tüketmek için buz ekleyebilir, isterseniz de buzdolabında bir süre dinlendirerek tüketebilirsiniz.

Yemeklerinizin yanında, çay saatlerinizde, piknikte, tatlılarınızla birlikte her öğüne uyum sağlayan soğuk çayları, tüketmeden bir gece önce hazırlayabilir ve istediğiniz zaman servis edebilirsiniz.

Soğuk çayınızı kayısılı, limonlu, çilekli, ananaslı, kivili hazırlayabilir ya da birden fazla meyve ile aromasını zenginleştirebilirsiniz. Biz Yaz meyvelerinin en tatlı olanlarından biri şeftaliyi kullanarak, çok lezzetli bir şeftalili soğuk çay tarifi hazırladık! Şeftalili soğuk çay tarifimize taze nane ekleyerek, lezzetine ferahlık kattık.

Haydi o zaman hızlıca şeftalili soğuk çay tarifimize göz atın!

Armutlu Soğuk Çay

Armutun tatlı aroması, yeşil elmanın mayhoş lezzetiyle birleşiyor ve çok dengeli bir tat ortaya çıkıyor. Armutlu soğuk çay diyet yapanlar için de oldukça uygun! Yeşil çay ile hazırlanan armutlu soğuk çay, doğal şeker kaynağı bal ile tatlandırılıyor. Yeşil çayın tadını biraz yoğun bulanların bile bayılacağı armutlu soğuk çay tarifimizde Lipton B6 Vitaminli çay kullanmayı tercih ettik. Vücudumuzun ihtiyacı olan vitaminleri içeren meyveler ve yağ yakımını destekleyen yeşil çay ile armutlu soğuk yeşil çay tarifini çok seveceğinize eminiz!

Çilekli Soğuk Çay

Evde soğuk çay yapımı denilince akla ilk gelen meyvelerden bir tanesi de çilek oluyor. 

Özellikle Haziran ayında tezgahlarda görmeye başladığımız çilekler ile harika bir çilekli soğuk içecek tarifimiz sizlerle. Eğer çiğ meyve tüketemiyorsanız ya da evde meyve ile arası iyi olmayan minikler varsa onlar ikna etmenin harika bir yoludur çilekli buzlu çay. Çünkü bol meyve ile hazırlanan tarifimiz Lipton D Vitaminli çay ile hazırlanıyor! İsterseniz meyveli soğuk çay için taze taze demleyin, isterseniz çilekli buzlu çayı hazırlarken fazla demlediğiniz çaydan kalan kısmı kullanın.

Tercih sizin!

Greyfurtlu Soğuk Çay

Genelikle bol vitaminli meyvelerle hazırlanan soğuk çaylar, hem besleyici hem de çok ferah! İşte biz de bugün, şifalandırma özelliği ile tanıdığınız, soğuk algınlığına yakalandığınızda aklınıza ilk gelen meyve ile çok serinletici bir greyfurtlu içecek hazırlıyoruz: greyfurtlu soğuk çay tarifi!

Eğer greyfurtu çiğ tüketmek için aromasını çok yoğun buluyorsanız ya da greyfurtla arası iyi olmayan minikler varsa, greyfurtlu çay onları ikna etmenin harika bir yoludur. Çünkü bol meyve ile hazırlanan tarifimiz Lipton C Vitaminli çay ile hazırlanıyor!

Soğuk Yeşil Çay Tarifi

Soğuk yeşil çay yapımı için, tadına hayran olacağınız Lipton Mango & Ananaslı Yeşil Çay kullanıyoruz ve tropikal esintileri bardaklarınıza taşıyoruz. Özellikle diyet dönemlerinde yağ yakımını destekleyici özelliğiyle bilinen yeşil çayı tüketmenin en lezzetli yollarından birini sunuyoruz.

Evde soğuk yeşil çay tarifi yapımının ne kadar kolay olduğunu gördükten sonra, sadece diyet yapanların değil soğuk içecekleri seven herkesin yaz boyunca favori içeceği olacağına eminiz.