Fırında Ratatouille

Fransızların 18’inci yüzyılda kazan yemeklerine verdiği ve yoksulluğun küllerinden doğan Ratatouille, bugün en bilinen Fransız yemeklerinden biri. Sağlıklı ve lezzetli bir vejetaryen yemeği olarak da sofralarımıza konuk olan Fırında Ratatouille ismiyle sizi yanıltmasın!  Zor bir tarif olduğunu düşünenler için şef Arda Türkmen’in Knorr Tencere Yemekleri için Baharat Çeşnili hazırladığı Fırında Ratatouille işinizi epey kolaylaştıracak. Sebzeleri yuvarlak şekilde doğruyorsunuz, sıra sıra diziyorsunuz ve fırına gönderiyorsunuz. İşte bu kadar basit! Hazırsanız tarife tıklayınız.

Fırında Tavuk Şinitzel

En lezzetli şinitzel bu sefer Viyana'dan değil sizin mutfağınızdan çıkacak. Şef Arda Türkmen’in Knorr Tencere Yemekleri İçin Baharatlı Çeşni ile marine ettiği tavukların lezzeti şimdi sizin sofranıza konuk oluyor. Hem de fırından taze taze... Kızartmadan hazırlayabileceğiniz Fırında Tavuk Şinitzel tarifi için buraya tıklayın.

Sebzeli Bulgur Pilavı

Et yemeklerinin yanına çok yakışan Sebzeli Bulgur Pilavı, Türk mutfağının klasiklerinden biri. Şef Arda Türkmen’in Knorr Tencere Yemekleri İçin Baharatlı Çeşni ile hazırladığı hem pratik hem doyurucu mis gibi kokan Sebzeli Bulgur Pilavı, tarif defterinizin olmazsa olmaz yemeklerinden olmaya aday. Sebzelerin bulgur pilavına tat kattığı bu lezzeti sofralarınıza eklemek için tarifimize tıklayın.

Reyhanlı Yeşil Mercimek

Nam-ı diğer “Kara şimşek” yani yeşil mercimek yemeği... Bakliyatların gözdesi olan yeşil mercimeği ister çorba olarak, ister salata olarak, ister püre olarak ve isterseniz de şimdiki gibi en klasik haliyle hazırlayın. Ancak Reyhanlı Yeşil Mercimek yemeğini ayrı bir yere koyun! Şef Arda Türkmen’in iştah kabartan, lezzeti damakta bırakan yemekler yapma konusunda lezzet tutkunlarına ilham veren Knorr Tencere Yemekleri için Baharat Çeşnili tarifi bu yemeği bambaşka bir boyuta taşıyor. Bu ikilinin ne kadar yakıştığını görünce şaşıracaksınız. Buyurun tarifimize!

Fırında Kabak Mücver

Mücver severler için kızartma mücver lezzetini aratmayacak bir tarif ile karşınızdayız: Fırında Kabak Mücver. Şef Arda Türkmen’in tencere yemekleri, çorba ve soslarda iştah açan yemekler yaratmak için ideal olan Knorr Tencere Yemekleri İçin Baharatlı Çeşni ile lezzetlendirdiği Fırında Kabak Mücver, bu tarifte lezzet dengesini ideal baharat oranı ile yakalıyor. İşte, pratik yapımı ile sofranıza harika bir tat katacak fırında mücver tarifi için tıklayın!

Sebze Çeşnili Fırında Kök Sebzeler

Mevsimine göre farklı sebzelerle yapabileceğiniz, pratik hazırlanışı sayesinde ana yemeklerin yanında da eşlik edecek lezzetli bir tarif: Sebze Çeşnili Fırında Kök Sebzeler. Çeşitli baharatlarla bambaşka bir lezzete kavuşan kök sebzeleri, Şef Arda Türkmen bu özel tatları Knorr Tencere Yemekleri için Baharat Çeşni ile bambaşka bir boyuta taşıyor. Mis gibi kokusuyla evi saran Sebze Çeşnili Fırında Kök Sebzeler tarifinin püf noktaları için tıklayın.

Patatesli Tava Böreği

Patatesli Tava Böreği tarifimiz bol malzemesiyle kahvaltı ve çay saatlerinin en çok arananı olacak. Bildiğiniz börek tariflerini bir kenara bırakın çünkü bu sefer fırında değil, adı üstünde tavada yapıyoruz. Tavada kolayca hazırlanan, fırına ihtiyaç duymadan şipşak hazırlayabileceğiniz Patatesli Tava Böreği, Şef Arda Türkmen’den Knorr Tencere Yemekleri İçin Baharatlı Çeşni tarifi ile bambaşka bir lezzet olacak. Hazırsanız, tıklayın.

Sebzeli Çeşnili Fırında Tavuk

Sebzeli Çeşnili Fırında Tavuk en lezzetli ve içi en yumuşak haliyle sofralarınızı şenlendirecek. Şef Arda Türkmen’in lezzeti damakta bırakan yemekler yapma konusunda ilham veren Knorr Tencere Yemekleri İçin Baharatlı Çeşni ile hazırladığı Sebzeli Çeşnili Fırında Tavuk, özellikle davet sofralarınızın vazgeçilmezi olacak. Beyaz etsiz olmaz diyenler tarifimize tıklayın.

Fırında Beşamel Soslu Karnabahar

Beşamel sosun yakışmadığı sebze yok, doğru ama karnabaharla aralarındaki ilişki bambaşka. Az kalorili, sağlıklı ve çok lezzetli… Hem vejetaryen olmayı hem de et yemeklerinin yanına eşlik etmesini iyi bilen fırında beşamel soslu karnabahar tarifi hem çok pratik hem çok doyurucu. Şef Arda Türkmen’in Knorr Tencere Yemekleri için Baharat Çeşni ile hazırladığı bu tarifi şimdi adım adım beraber yapmak için tıklayın!