Havalar soğuyunca evde bekleyen sıcak çorbanın fikri bile insanı ısıtıyor. Özellikle kış aylarında daha fazla çorba tüketiliyor. Sabah, öğle ya da akşam hiç fark etmeden çorba tüketmek mümkün. Tam da bu nedenle size bu mevsime özel yapabileceğiniz nefis çorba tariflerini derliyoruz.

Terbiyeli İşkembe Çorbası
Türk mutfağına özgü bu çorba, Balkan ve Yunan mutfaklarında da İşkembe ismiyle yapılıyor.
Sakatat kültüründe önemli yeri bulunuyor, güneydoğu bölgelerinde yapılan dolması da meşhur.

Şehriyeli Tavuk ÇorbasıTavuk ve yoğurt, dolu dolu lezzeti kaşıklamak isteyenler için aynı çorba kasesinde. Enfes şehriyeli tavuk çorbası tarifi ile kepçe kepçe mutluluk sizi bekliyor.

Ezogelin Çorbası
Ezogelin çorbasını içmek ve bereketli malzemeleri sofralara taşımak için bir sebebinizse yaklaşan kış ayları. Kimisi için ana yemek kimileri içinse başlangıç olan pratik ezogelin tarifi içinizi ısıtacak.

Balık ÇorbasıSebze ve şifalı baharatlarla kaşık kaşık vitamin ve lezzet sizi bekliyor. Kolayca hazırlayabileceğiniz balık çorbası tarifi ile sofranıza sağlık katın.

Düğün ÇorbasıLezzete açılan ilk kapı olan çorba, limon ve kuzu gerdanla lezzetin nirvanasında. Düğün çorbası tarifi tadı damağınızda kalacak tadıyla evinize konuk oluyor.

Terbiyeli Tavuk ÇorbasıHavalar soğumuşken tüm et severlerin içini ısıtacak Terbiyeli Tavuk Çorbası tarifimiz yemektekeyifvar.com ‘da.

Paça Çorbası
Türk mutfağına, özellikle sakatat kültürüne ait geleneksel olarak kuzu paçasının terbiyeyle hazırlanmasından yapılıyor.

Sebzeli Dumpling Çorbası
Çorba gibi görünen ama hamurunun içinde gizli lezzetler saklayan Sebzeli Dumpling Çorbası tarifimizi mutlaka deneyin.

Zencefilli Havuç Çorbası
Sonbahar ve kış aylarına çok yakışacak zencefilli havuç çorbası tarifi; rengi, kokusu ve aromasıyla sizi kendine hayran bırakacak.

Beyran ÇorbasıGaziantep mutfağının en meşhur lezzetleri arasında yer alan beyran tarifi, tadan herkesten tam not alacak! Bu enfes çorbayı denemek için tarife hemen göz atın.