ARAMA YAP
15 dk
Kolay
2 kişilik
60 kcal
10168

Akşamüstü, ılık bir esinti ve arkadaşlar bir araya gelince ortama en güzel uyum sağlayan şey kokteyl oluyor. Mojito, Long Island Iced Tea, Margarita derken konu Bloody Mary’e kadar uzanıyor. Buraya kadar uzanıyor diye ayrıca belirtmemizin sebebi, bu leziz kokteylin sıradan kokteyllerden bambaşka olması. Malzemelerinin arasında domates suyu, acı sos, karabiber, kereviz, tuz ve Worcestershire sos içeren bu kokteyl, uzaktan bakılınca bir makarna sosunu dahi andırıyor aslında. :) 


Alkol kullanmak istemeyen ve aynı zamanda kokteyllerin tadına doyamayanları mutlu edecek bir versiyonu, alkolsüz Bloody Mary tarifini hazırladık bugün sizin için. Alkolsüz Bloody Mary, Virgin Mary kokteyli olarak da bilinir. İkisini bambaşka tarifler gibi düşünüp “virgin Mary kokteyl nedir” diye sormayın yani, biri diğerinin “mocktail” hali. :)


Alkolsüz kokteyl yapımı, son zamanlarda daha bir popüler olmuşken denemenin tam zamanı diye düşündük. Siz de bu leziz virgin Mary kokteyl tarifiyle bu furyaya katılabilirsiniz. :)


Haydi sizi tarifimizin detaylarına doğru alalım ve evde kokteyl yapımı alkolsüz nasıl oluyormuş görelim! :)


Virgin Mary Kokteyl Tarifi Nasıl Bulundu?


Bloody Mary kokteyli aslında akşamdan kalmalığa bir çözüm olarak bulunmuş. Paris’te bir barmenin gecenin sonlarına doğru domates suyu, Worcestershire sos, kereviz sapı ve acı sosu birleştirip votka ile servis etmesi, o dönem büyük bir etki yaratmış.


İsminin kaynağıyla ilgili net bir bilgi yok ama bloody Mary bir şekilde bu kokteylle özdeşleşmiş. Alkol içermeyen kokteyllere gelen “virgin” sıfatıyla da votka içermeyen bu versiyon bloody Mary’den virgin Mary’e dönüşmüş. :)


Virgin Mary Kokteyl Tarifi Püf Noktaları 


Alkolsüz kokteyl hazırlamak aslında çok kolay. Aromada ve tatta alkolün baskınlığı olmayacağı için pek çok leziz sosu ve malzemeyi öne çıkartabilirsiniz. Virgin Mary kokteyli özelinde püf noktamız, kullanılan kereviz saplarının uçlarını servis için saklamak. Sunuma inanılmaz bir katkısı oluyor. :)


Virgin Mary Kokteyl Tarifi Servis Önerisi


Sunumunu kereviz saplarının uçlarıyla yaptığımız bu leziz alkolsüz virgin Mary kokteylinin yanına en çok atıştırmalıklar yakışıyor. Tortilla cipsleri, zeytin ve kuru yemişler sofranızdan eksik olmasın.


Ayrıca bizim önerimiz tabii ki uzun bir kokteyl bardağı kullanmanız. Kısa bardaklarda yeterince gösterişli bir sunum yakalayamayabilirsiniz.


Virgin Mary Kokteyl Tarifi Kaç Kaloridir?


Virgin Mary (alkolsüz bloody Mary) kokteylinin bir bardaklık porsiyonunda yaklaşık olarak 60 kalori vardır. Leziz ve düşük kalorili bu tarif, diyetlerinizde gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz bir alkolsüz kokteyl alternatifi. :)


Virgin Mary (Alkolsüz Bloody Mary) Kokteyli Tarifini Beğenenlere Birbirinden Leziz 3 İçecek Tarifi


Tıpkı bu alkolsüz kokteyl tarifi gibi günün her saatinde tercih edebileceğiniz üç leziz tarifimiz daha var. Energise smoothie tarifi dinçlik katmasıyla; defence smoothie tarifi bağışıklığınızı güçlendirmesiyle; d-tox smoothie tarifi ise ödem attırmasıyla favori tarifleriniz arasında yer alacak! Mutlaka üçünü de denemelisiniz.

Pişirmeye Başla

Virgin Mary Kokteyl Tarifi

: Domatesin En Şık Hali
Emre Ulu;

Malzemeler

- 2 kişi +
kereviz sapı, yapraklarıyla birlikte
3 dal
limon suyu
1 adet
worcestershire sos
1/2 tatlı kaşığı
tuz
1/2 tatlı kaşığı
Knorr Karabiber
1/2 tatlı kaşığı
domates suyu
4 su bardağı
Knorr Acısso
1 tatlı kaşığı