Kaç Kişilik: 8

Dondurma Pasta Tarifi


Tuğçe Aydemir;
31.03.2022
Puan Puan Puan Puan Puan (0 oy)
Hazırlama
30
Dakika
Pişirme
10
Dakika
Zorluk
Zor

Çat kapı gelen misafirlere ve aniden bastıran tatlı krizlerine serin mi serin bir çözümümüz var! Dondurma, pasta keki ve puding lezzetini bir araya nefis Dondurmalı Pasta tarifimiz, rengi ve sunumuyla da beğeninizi kazanacak! Üstelik Dondurma Pasta yalnızca10 dakikada hazır! Daha fazla beklemek istemiyorsanız, sizi mutfağa alalım!


Dondurma Pasta tarifini hazırlarken, kullanacağınız ürünlerin paket talimatlarına uymanız ve aşama sıralamalarını takip etmeniz yeterlidir.

Dondurma Pasta Kaç Kaloridir?

Bir porsiyon Dondurmalı Pasta, yaklaşık 230 kalori içerir. Ayrıca içerisinde 8 gram yağ, 31 gram karbonhidrat, 4.5 gram protein bulunur. Yüksek şeker ve karbonhidrat içerdiği için porsiyon kontrolüyle tüketebilirsiniz.

Dondurma Pasta Tarifi Malzemeleri

Ana Malzemeler

2 adet
pasta tabanı
Yarım su bardağı
krema

İçi İçin

Yarım adet
Carte d’Or Classic Kaymaklı Dondurma

Kreması İçin

1 adet
carte d'or çilekli puding
1,5 litre (l)
süt

Sunum İçin

yarım adet
beyaz çikolata, soğuk
2 adet
lohusa şekeri
Püf Noktası

Dondurma Pasta Tarifi Püf Noktaları

Dondurmanın erimemesi ve pastanın tam kıvamında servis edilebilmesi için derin dondurucuda yeteri kadar dinlendirmeye özen gösterin.

Servis Önerisi

Dondurma Pasta Tarifi Servis Önerisi

Dondurma Pasta servis ederken çilek, muz, kivi, frambuaz, böğürtlen gibi taze meyveler kullanabilirsiniz. Hatta dilerseniz, kek karışımınızın içine de meyve ekleyebilirsiniz. Özellikle kırmızı meyveler hafif ekşilik katacağından şeker tadını dengeleyecektir.

Üye olun, her gün ne yiyeceğinizi biz düşünelim.
Üye Ol