Pazar sabahı kahvaltı sofraları haftanın diğer günlerine kıyasla her zaman daha bereketli oluyor. Yataktan kalkmak pek kolay olmasa da, mükellef kahvaltı sofrasına oturmak tüm günün keyifle geçmesini sağlıyor. Ancak isterseniz kendi keyfiniz için, isterseniz kalabalık aile ya da arkadaşlarınız için sofra hazırlıyor olun, kahvaltıda farklı alternatiflere her zaman ihtiyaç var. Bu ihtiyacı karşılamak içinse biz varız.

Omletinizin her zamankinden farklı olsun, çırpılmış yumurtanız daha doyurucu ve yumurtalı ekmeğiniz fırında pişsin diye buradayız. Tabii bir de kreplere çikolata sürmek için uğraşmayın kendiliğinden çikolatalı olsun, göz yumurtanız puf puf olsun, hatta simitiniz bile farklı olsun diye 10 alternatif tarif de bizimle birlikte.

Hindi Jambonlu Omlet
Omlete farklı bir boyut katmak ister de ne yapacağınızı düşünüyorsanız, çok düşünmeye gerek yok diyebiliriz. Hindi Jambonlu Omlet tarifiyle omlet yapmanın kurallarını baştan yazabilirsiniz.

Yulaflı Çırpılmış Yumurta
Çırpılmış yumurta sevenler buraya. Bu sefer çırpılmış yumurtayı yulafla birleştiriyoruz. Daha da doyurucu olsun diye elimizden geleni yapıyorken, sizin de bu tarifi seveceğinizi düşünüyoruz. Buyurunuz...

Fırında Yumurtalı Ekmek 
Yumurtalı ekmek ya da ‘Cici Papa’ tüm evi mis kokutacak potansiyele sahip. Bu tarifi bu sefer fırında denemeye karar verdik. Fırında yapmamızın sebebiyse daha az yağ ve daha fazla lezzet çekmesi için.

Fırında Avokadolu Yumurta
Yine fırındayız. Fırında Avokadolu Yumurta tarifiyle olayları daha da büyütüyoruz. Avokado, tulum peyniri, hindi füme ve sucuk... Daha ne olsun, hepsi bir arada. 

Kavurmalı Yumurta
Kavurmayı pek çok kişi sever ve tadına doyamaz. Hele ki yumurtayla birleştiğinde tadına doyulmama durumu kat be kat artar. Kavurmalı Yumurta tarifi proteini bol kahvaltı tercih edenler için. 

Çılbır
Türk mutfağının Egg Benedict’i desek yeridir. Biz poşe yumurtaya onunla alıştık ve onunla sevdik. Süzme yoğurt, poşe yumurta, naneli tereyağı sosunun muhteşem birlikteliğine siz de şans verin. 

Puf Omlet
Göz yumurtayı yapmak için çok alternatif yok sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Puf omletle yumurtanıza bambaşka bir boyut katıyoruz. Yumurtanın beyazını ayrı sarısını ayrı pişiriyoruz. Nasıl mı? Öğrenmek için tıklamanız yeterli. 

Tuzsuz Simit 
‘Tuzsuz Simit mi, o da ne?’ seslerini duyar gibiyiz. O bildiğiniz simitlerden ama açma formuna daha yakın olanlardan. Özellikle açma gibi yumuşak hamur işlerini sevenler için tatmin edici bir tarif. 

Çikolatalı Krep
Çikolata Soslu Krep yapmanın binbir türlü hali var, bazen uzun süren çalışmalar gerektirebiliyor. Biz uzun süren bu durumları değiştirmek için şahane bir çözümle geldik; Kendiliğinden Çikolatalı Krep. 

Yulaflı Yoğurt
Yulafı sütle granolayı yoğurtla yeme kuralını değiştiriyoruz ve oyuncu değişikliğine gidiyoruz. Sıralama basit, adım adım gidelim; yoğurt, yulaf ve istediğiniz meyveler. İşte bu kadar basit.