Çocukken yediğimiz yemekler bile daha güzel, daha keyifliymiş gibi gelir hep. Bu tarifler sizi o günlere götürecek, aynı hevesle kaşık ve çatallarınızı kullanmanızı sağlayacak. Sabah kahvaltılarda hep denk geldiğimiz Yumurtalı Ekmek ve Pişi, okuldan eve gelince üstümüzü bile değiştirmeden masaya oturduğumuz Kıymalı Patates ve Sosisli Makarna, akşam canımız tatlı çektiğinde evdeki malzemelerle hazırladığımız Ekmek Tatlısı ve Mozaik Pasta, mantı yemek istediğimizde büyüklerin hazırladığı Yalancı Mantı ve hiç bıkmadan yediğimiz Kuru Köfte ve Tereyağlı Şehriyeli Pilav için tarifler aşağıda sizi bekliyor.

Tariflere ulaşmak için başlıklara tıklayabilirsiniz.

Kıymalı Patates
Patates ve kıyma birbirine ancak bu kadar yakışabilirdi! Herkesin bayıla bayıla yiyeceği pratik ve leziz kıymalı patates yemeği tarifi karşınızda.

Pişi
Mayalı hamurun en leziz hali pişi tarifi, çeşit çeşit peynire, reçele eşlik etmek için sofralarınıza konuk oluyor.

3 Çeşit Ekmek Tatlısı
Nostaljik lezzet ekmek tatlısını çeşitlendirdik, 3 farklı şekilde yaptık. Denemek isteyenler tarife!

Yalancı Mantı
Mantıyı seviyor ama hazırlamaya üşeniyorsanız bu önerimiz tam sizlik! Bol malzemesi ve tereyağı sosuyla iştah açan yalancı mantı -ya da ona makarnadan mantı da diyebilirsiniz- tarifi burada!

Mozaik Pasta
Hem pratik hem çok lezzetli! Büyük küçük herkesin bayıldığı mozaik pasta tarifi tarif defterinizde mutlaka yer almalı. Detaylar için tıklayın.

Şehriyeli Tavuk Çorbası
Tavuk ve yoğurt, dolu dolu lezzeti kaşıklamak isteyenler için aynı çorba kasesinde. Enfes şehriyeli tavuk çorbası tarifi ile kepçe kepçe mutluluk sizi bekliyor.

Kuru Köfte
Köftenin en yalın ve en enfes hali kuru köfte tarifi, sofraların gözde lezzeti olmaya devam ediyor. Kuru köfte nasıl yapılır öğrenmek ve tarife ulaşmak için tıklayın.

Tereyağlı Şehriyeli Pilav
Türk mutfağının klasik lezzeti tereyağlı şehriyeli pilav tarifi burada. Bu lezzeti siz de tam kıvamında, en lezzetli şekilde pişirmek için kalem kağıdı hazırlayın.

Yumurtalı Ekmek
Yumurtalı ekmek tarifi ile kahvaltı sofralarınızı şenlendirin. Hem tatlı hem de tuzlu olarak tüketebileceğiniz bu pratik tarife mutlaka göz atın.

Sosisli Makarna
Pratik ve hızlı sosisli makarna için doğru yerdesiniz.