Kolayca hazırlanıp birkaç gün muhafaza edilebilen, ister kendinize, isterseniz misafirlerinize hazırlayabileceğiniz leziz çay sofrası önerileriyle karşınızdayız. Ancak listeye geçmeden önce, çay sofralarının vazgeçilmez tariflerinden bahsetmek istiyoruz. Mesela; Kısır, Dereotlu Poğaça, Patates Salatası ve Elmalı Kurabiye tarifleri klasikler arasındaki yerini çoktan aldı.  Sizi aşağıda bekleyen tariflerse bu işi bir üst boyuta taşımanıza yardımcı olacak tarifler arasında yer alıyor. Herkes mutfağınızda özenle hazırladığınız lezzetleri dışarıdan aldığınızı düşünecek.  Bizden söylemesi.

Burak Zafer’den Tulum Peynirli ve Kuru Domatesli Çörek
Mutfaktan yayılan mis gibi çörek kokuları tüm evinizi dolduracak. Kolayca hazırlanıp sunulan Tulum Peyniri ve Kuru Domatesli Çörek tarifi, Burak Zafer’den.

Focaccia
İtalyanların en sevilen ekmeği Focaccia’yı çay saatlerinin yıldızı yapmaya ne dersiniz?

Patatesli Börek
Çay saatlerine çok yakışacak pratik bir önerimiz var: Patatesli Börek. Hemen tarife buyurun.

Pastane Pizzası
Pastaneye girerseniz ve gözünüze ilk o çarpar. Yumuşacık hamuru bol malzemesi ve mis gibi kokusuyla; Pastane Pizzası tarifini çaya gelen misafirleriniz de çok sevecek.

Sakallı Poğaça
Hem çay vaktine, hem ara öğünlere uygun yıllara meydan okuyan bir hamur işi Sakallı Poğaça’yı kendi mutfağınızda hazırlamak oldukça kolay. Denemek için buyurun.