Bayram geldi çattı. Bu yıl tüm ailenin buluştuğu dev sofralar kurulmasa da bayramda ziyafet adettendir. Biz de size bayram sofranızı çeşitlerle donatacak, afiyetle yenecek önerilerle geliyoruz. 

Kahvaltı İçin Peynirli Sodalı Börek

Ramazan'dan sonra enfes bir kahvaltı sofrasını hak etmedik mi? Kahvaltıda favorimiz peynirli börek. 

Biraz Kızartma?: Patates Kroket

Patates kızartması yerine alternatif olabilecek Patates Kroket tarifi özellikle ketçap ve mayonezin yanında servis edebileceğiniz en lezzetli eşlikçilerden. Patates kroket için doğru adımları ve püf noktalarını dikkate alırsanız çıtır çıtır ve altın rengi kızarmış atıştırmalığınız servis için hazır olacak. 

Ana Yemek: Fırında Fıstıklı Beyti

Lezzetine doyum olmayan Fırında Fıstıklı Beyti tarifini çok seveceksiniz. Lokantalarda severek yediğiniz bu enfes yemeği bayram için kolayca hazırlayabileceksiniz. Şimdiden kolay gelsin.

Pilavsız Olmaz: Sebzeli Bulgur Pilavı

Bulgur sizin ona eklediğiniz malzemeye göre şekil alan bir üründür, sebzeli, etli, tavuklu, hatta deniz mahsullü bile yapabilirsiniz. Şimdi bir tabakta yazı topladığımız sebzeli bulgur pilavı tarifimize geçelim!

Baklavada Farklı Yorum: Gazete Baklavası

Baklavacıdan, baklava alıp da yemek çok güzeldir, ama bayramlarda evde yapılmış, el açması baklavanın tadı bambaşka olur. O zaman gazete baklavası yapmak için mutfağa geçelim!

Soğuk Bir Osmanlı Şerbeti

Ramazan’da, bayramda, çocuk doğumlarında ve daha bir çok farklı olay ve durumda şerbetler servis edilir. Şimdi mutfağa geçelim ve Osmanlı şerbeti yapmaya başlayalım!

Ertesi gün için yemekte ne olsun diye düşünüyorsanız sizi hemen 2. gün bayram menüsüne alalım!