Tariflerinizde bitkisel yağlar ya da margarin yerine kullanabileceğiniz alternatif malzemeleri görelim.

Avokado
İçeriğindeki yüksek yağ oranı sebebiyle yemeklerinizde yağ yerine avokado kullanabilirsiniz. Özellikle kek tariflerine. Ayrıca zeytinyağının kullanıldığı her alanda avokado yağını da tercih edebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı
Son dönemlerin trendi hindistan cevizi yağı yüksek doymuş yağ oranıyla dikkat çekiyor ve şimdilerde günlük kullanım alanımıza giriyor.

Yoğurt
Yoğurt kullanabileceğiniz tariflerinizde yağ yerine süzme yoğurt tercih edebilirsiniz. Yoğurdun yağıyla da harikalar yaratabilirsiniz.

Kaju
Yağlı yapısıyla bilinen kajuyu tatı tariflerinizde yağ olarak kullanabilirsiniz. Fırında ısıttığınız kajuları yüksek devirde blenderden geçirip elde ettiğiniz krema kıvamlı ezmeyi harcınıza dahil edebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Nasıl Kırılır, Nasıl Yenir, Nasıl Kurutulur?

Lif, demir, magnezyum, kalsiyum, bakır, manganez, çinko ve selenyum bakımından hayli zengin olan Hindistan cevizi son yıllarda Türkiye’de de oldukça popüler oldu. Hindistan cevizi kırıldıktan sonra taze olarak tüketilebildiği gibi kurutulup pastalar için kullanılabiliyor. Suyu içilebilen Hindistan cevizi kullanımında bir diğer yol da yağını çıkartıp yemeklerin içerisine kullanmak. Siz de Hindistan cevizinin nasıl kırıldığını, nasıl kesildiğini ve nasıl saklandığını merak ediyorsanız, detaylar yazımızda.