Evde Romantik bir Sevgililer Günü masası nasıl hazırlanır?

Sevgililer Günü yaklaşırken evde yemek hazırlamak ve romantik bir sofra kurmak istiyorsunuz, ama mum yakmak dışında sofranızı hareketlendirecek bir fikir aklınıza gelmiyor mu? O halde romantik bir yemek deneyimi için sofra önerilerimize göz atın.

Mum

Ne kadar klişe görünse de mum, sofra aydınlatması için oldukça büyük önem taşıyor. Sarı tonlardaki ışık daha sıcak bir ortam yaratmaya yardımcı olurken, evdeki tüm ışıkları kapatıp odanın ve sofranın çeşitli yerlerine mum yerleştirin. Mumları doğrudan masaya koymak yerine, kadehleri ters çevirip ayak kısımlarını mumlarınız için tabla haline getirebilirsiniz.

Çiçek

Romantik bir ortamın vazgeçilmez çiçeğinin kırmızı gül olduğu söylenir. Bu kez  biraz daha alternatifleri değerlendirerek sofranızı saflığın ve duruluğun sembolü olan beyaz çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Böylece hem farklı bir masa dekorasyonu oluşturabilir hem de alışılmış Sevgililer Günü konseptini bir adım ileri taşıyabilirsiniz.

Masa Düzeni

İki kişilik bu romantik yemek deneyimi aynı zamanda masada kimin nerede oturduğu ile de alakalı. Öncelikle menünüzü hazırlarken mümkün olduğu kadar masadan kalkmanızı engelleyecek bir sofra tercih edin ki yemek keyfiniz bozulmasın. İlle de kalkmanız gerekiyorsa, sandalyenizi mutfağa yakın olan kısma yaklaştırmanızda yarar var. Ayrıca, eğer masanız dikdörtgen ise yan yana oturmanız da geceyi daha samimi bir yemek deneyimine dönüştürebilir.

Menü

Menüyü oluşturmak da en az sofranın kendisi kadar dikkat isteyen bir iş. Fazla zahmetli olmayan, yemesi ve sindirilmesi kolay bir menü sizi hem hazırlık sürecinden hem de hazım sürecinden kurtarabilir. Bunun için, başlangıç ve ana yemeği hafif tutup, ağzınızı tatlandıracak büyük porsiyon bir tatlı tercih edebilirsiniz.