İftar sofranızda sıcacık ramazan pidesinin yanında geleneksel bir çorbayla başlangıç yapmak isteyenlere doyurucu ve pratik bir menüyle geldik.

Lebeniye Çorbası

İçerisinde nohut, minik köfteler ve yoğurtla hazırlanan Lebeniye çorbasının lezzeti damaklarınızdan uzun süre gitmeyecek. İftar sofranızda içinizi ısıtacak bir başlangıç olarak yer verebilirsiniz.

Tavuklu Sultan Kebabı

Beşamel sosun eşlik ettiği, yufka ve birbirinden farklı sebzeleri kullanarak hazırlayacağınız geleneksel bir lezzet sizleri bekliyor. Tavuklu sultan kebabı en pratik tarifiyle huzurlarınızda.

Erişte Aşı

Kars mutfağının en meşhur tariflerinden erişte aşı, nohut ve yeşil mercimekle birleşiyor. Besleyici, doyurucu bir yemek olan erişte tarifini dilerseniz ana yemek olarak bile tüketebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.

Süt Helvası

Canınız tatlı çektiğinde evdeki malzemelerle şipşak hazırlayabileceğiniz bir tatlı. Süt helvasının kavruk kabuğunun altından gelen o hafif şekerli aromayı çok seveceksiniz.

SAHUR

Yulaflı Çırpılmış Yumurta

Protein dolu, sağlıklı bir kahvaltı alternatifi arayanlara yulaflı çırpılmış yumurta tarifiyle geldik. Uzun süre tok tutacağı gibi hafif olmasıyla da sahurda tercih edebileceğiniz bir lezzet.