Ramazan ayının ilk haftasını tamamlamış olmak demek hem orucun hem de iftarın ilk haftasını tamamlamış olmak anlamına geliyor.

İlk günden beri iftar menülerini sizlerle paylaşıyoruz ve işte şimdi sırada 7. gün iftar menüsü var.

Yedinci gün iftar menüsünde de tıpkı önceki günlerde olduğu gibi leziz tariflerimizi karşınıza çıkartacağız.

Hazırsanız huzurlarınızda Ramazan 7. gün menüsü!

Lebeniye Çorbası

İçlerinizi ısıtacak ve midelerinizi uzun bir açlığın ardından yemeğe hazırlayacak bir çorba tarifiyle başlıyoruz menümüze.

Lebeniye çorbası tarifi, kıvamlı ve doyurucu çorbaları sevenlerin favori tariflerinden olmaya geliyor. 

Gaziantep, Diyarbakır ve Urfa gibi farklı bölgelerde sıklıkla yapılan Lebeniye çorbası tarifi etli, nohutlu, pirinçli ve tabii ki de terbiyeli bir çorbadır. Bu kadar malzemeyi ancak terbiyeli bir çorba bağlayabilir nihayetinde!

Mantarlı Tavuk Sote

Mantar ve tavuk, hem tek başlarına hem de diğer malzemelerle hazırlanabilen; yeri gelince ana kahraman olan, yeri gelince yardımcı rolü oynayan malzemeler. Bugün, bu iki joker eleman bir araya gelecek ve enfes bir ana yemek ortaya çıkartacak.

Mantarlı tavuk sote tarifi, ekonomik ve pratik yemek tariflerinden biri. Tavuk göğsü, krema, mantar, soğan, sarımsak ve Knorr baharatlarının enfes dansı; sofraları şenlendirecek!

Ayrıca arzu ederseniz tavuk göğsü yerine bu tarifi kuzu veya dana kuşbaşı eti ile hazırlayabilirsiniz.

Brokoli ve Kırmızı Fasulyeli Yarma Pilavı

Lebeniye çorbası tarifiyle başlangıcı yaptık, mantarlı tavuk sote tarifi ana yemeğimiz oldu. Sırada yancıyı konuşmak var. 

Yancı denince akla genellikle pilav ve makarna tarifleri geliyor. Bugün pilavdan ilerleyeceğiz ancak sıradan bir pirinç pilavı olmayacak bu. Yarma pilavı tarifi olacak!

Brokoli ve kırmızı fasulyeli yarma pilavı tarifi, özellikle sebzeseverlerin favori yancısı olabilir. Hatta vejetaryenseniz porsiyonu bol tutup ana yemek olarak da hazırlayabilirsiniz. Bu durumda et suyu bulyonu malzeme listesinden çıkartmayı unutmayın.

Kalburabastı

Özellikle Anadolu’da sıklıkla yapılan bir şerbetli tatlı ile son noktayı koyuyoruz! Lezzetinden sual olunmayan kalburabastı tarifi, özellikle de yanında bir top Algida Maraş Usulü Sütlü Dondurma ile enfes bir kapanış olacak!