İftar sofranızda sıcacık ramazan pidesinin yanında geleneksel bir çorbayla başlangıç yapmak isteyenlere doyurucu ve pratik bir menüyle geldik.

Lebeniye Çorbası

İçerisinde nohut, minik köfteler ve yoğurtla hazırlanan Lebeniye çorbasının lezzeti damaklarınızdan uzun süre gitmeyecek. İftar sofranızda içinizi ısıtacak bir başlangıç olarak yer verebilirsiniz.

Tavuklu Sultan Kebabı

Beşamel sosun eşlik ettiği, yufka ve birbirinden farklı sebzeleri kullanarak hazırlayacağınız geleneksel bir lezzet sizleri bekliyor. Tavuklu sultan kebabı en pratik tarifiyle huzurlarınızda.

Erişte Aşı

Kars mutfağının en meşhur tariflerinden erişte aşı, nohut ve yeşil mercimekle birleşiyor. Besleyici, doyurucu bir yemek olan erişte tarifini dilerseniz ana yemek olarak bile tüketebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.

Algida Maraş Usulü Minyatür

Minyatür'ün içi nefis kestane parçalı sos ve kestaneli dondurmalı, dışı ise çıtır kakao sos kaplı! İftar da bu lezzete doyamayacaksınız.

SAHUR

Sebzeli (Şakşukalı) Bulgur Pilavı

Türk mutfağında çoğu yemekte kullandığımız patlıcan, bu tarifte bulgur pilavına lezzet katıyor. Sebzeli (şakşukalı) bulgur pilavı tarifini inceleyebilirsiniz.