Birbirinden lezzetli tariflerle bugünün menüsüne göz atmak için aşağıya devam ediniz. Açılışı Tutmaç Çorbası tarifiyle yapıyor, Haşhaşlı Revaniye doğru çayları demliyoruz. Son olarak da sahur için önerdiğimiz tarife bekliyoruz. Buyursunlar…

Yoğurtlu Analı Kızlı Çorba Tarifi : Doğadan Olma Buğdaydan Doğma Bir Tat

Analı Kızlı Çorbası, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu’nun farklı bölgelerinde büyük-küçük bulgur köfteleri, nohut ve etle hazırlanan oldukça besleyici geleneksel çorbadır. Analı kızlı çorba tarifi yoğurtlu olarak hazırlandığında ise daha besleyici hale gelebiliyor. Bizim hazırladığımız yoğurtlu analı kızlı çorba tarifi bulgurun yöresel yemeklere kattıklarını deneyimlemek isteyenler için isabetli bir seçim. Biraz zaman ayırıp lezzetli bir yöresel başlangıç yemeğine hazır olduğunuzda, biz de hazırız!

Tokat Usulü Etli Yaprak Sarma

Tokat yöresine özgü, bölgenin meşhur asma yaprakları ve pirzolayla hazırlanan etli dolma yemeği; Tokat Usulü Etli Yaprak Sarma tarifinin tadına doyamayacaksınız.

Ev Yapımı Yoğurt

Türk mutfağında önemli bir yere sahip olan ve buzdolabının demirbaşlarından olan yoğurdu evde hazırlamak için vaktiniz bolsa ev yapımı yoğurt tarifimize göz atabilirsiniz.

Dondurmalı Güllaç

Ramazan ayının vazgeçilmez tatlısı Güllaç bu sefer dondurmayla lezzetine lezzet katmaya geliyor. Dondurmalı Güllacı sadece ramazan ayında değil, yaz mevsimi boyunca afiyetle yiyebilirsiniz.

Sahur

Muffin Kabında Omlet

Sahur sofralarınızı özgün tariflerle güzelleştirmek istiyorsanız muffin kabında omlet tarifi için kollarınızı sıvayın!

Ertesi gün için iftar menüsünde ne olsun diye düşünüyorsanız sizi hemen 19. gün iftar menüsüne alalım!