Gastronomi şehirleri her sene değişiyor. Bu sene bünyesinde barındırdığı yepyeni restoranlarla karşımıza çıkan gastronomi destinasyonlarını ele alıyoruz.

Finlandiya
Finlandiya, 2018’in en heyecan verici gastronomi merkezlerinden biri olmaya hazırlanıyor. Lokal malzemeleri, eski ve geleneksel koruma, pişirme ve sunma yöntemleriyle birleştiren bu Nordik mutfak, yeni nesil şefleri sayesinde artık daha çağdaş ve yenilikçi bir yönde ilerliyor. Sonuç; bilinmeyen ve heyecan verici bir yolculuk.

Yeni Zelanda
İngiltere ve Maori halkından nasibini alan Yeni Zelanda mutfağı, et ve balık yemekleri, yahnileri, ülkeye özgün kabuklu deniz hayvanları sayesinde her geçen gün daha popülerleşen bir mutfağa sahip oluyor. Yeni Zelanda yemek yemek için 2018’de uğramanız gereken yerler arasında.

Rusya
Rus mutfağı uzun süredir gastronomi literatüründe önemli bir yere sahip olsa da, yeni şeflerin gelmesiyle altın çağını yaşamaya hazırlanıyor. Mutfaklarına ve yemeklerine getirdikleri yaratıcı yorumlar ve konuklarına farklı bir deneyim vadeden restoranlarıyla Rusya’da gerçek bir gastronomi deneyimi yaşamak mümkün.

Almanya
2017’de şeflerin bir araya gelerek yayınladıkları yemek manifestosundan sonra Alman mutfağı daha güçlü bir şekilde sahnede yerini almaya hazır. Farklı kurallara ve farklı menülere sahip restoranlarıyla kendi yıldızlarını yaratan Alman mutfağı, herkesin damak tadına uygun seçenekler sunuyor.