Genellikle yaz aylarında soğuk tüketmeyi sevdiğimiz smoothieleri kış aylarında, kış sebzeleriyle yapmak da pek mümkün. Zira kış smoothielerini tüketmek için pratik olması, hafif bir öğün olmaları ve sağlıklı beslenme alışkanlığı vermeleri gibi iyi nedenler de var. Bazen de sadece rengarenk bardakların cazibesi bile bu smoothieleri mutfağınıza sokmanız için yeterli.

Kahvaltı için Kış Smoothieleri
Kış aylarında hastalıklardan korunmak için sağlığınıza daha çok dikkat ettiğinizi biliyoruz. Bunun için vitamini bol sebze ve meyveleri farklı şekillerde öğünlerinize sokabilirsiniz. Hem yapımı kolay hem de içmesi keyifli kış smoothielerinden tüm kış boyunca yararlanabilir, öğünlerinizi kolayca yanınızda taşıyabilirsiniz. Kahvaltı için balkabağı, ılık süt ve bal ile hazırlanan ve tarçın ile tatlandırılan Pumpkin Smoothie ya da portakal, havuç ve zencefil karışımından oluşan Orange Smoothie güne başlamak için birebir olacaktır.

Öğlen için Kış Smoothieleri
Öğle yemeği ardından tatlı yeme alışkanlığı olanlar için sıcak çikolatalı kış smoothie alternatifleri oldukça geniş bir yelpazeye dağılıyor. İster beyaz ister bitter çikolatayla hazırlayabileceğiniz bu smoothieleri; kızılcık, yabanmersini, nar gibi kırmızı meyvelerle karıştırıp daha sonra hindistancevizi ya da fındık parçalarıyla lezzetlendirerek tüketebilirsiniz.

Akşam için Kış Smoothieleri
Uyku vaktine yaklaşırken daha hafif beslenmek isterseniz; yeşil elma ve tarçınla ya da zerdeçal, havuç ve hurma ile hazırlanabilen kış smoothielerine bir şans verebilirsiniz. Eğer yatmadan önce fazla meyve tüketmek istemezseniz, bitki sütleriyle bal ve hurmayı karıştırarak da smoothienizi hazırlayabilirsiniz.