Yuni Yoshida, Tokyo doğumlu ünlü bir sanat yönetmeni ve tasarımcı. Reklamcılık, ürün tasarımı ve kitap tasarımı da bu alana ilk defa atım attığında yaptığı işlerden bazıları. Tasarımlarının en belirgin özelliğiyse birçoğunun sürrealist çalışmalar olması. Yuni Yoshida, sanatını yaparken insanların dikkatini ilk anda çekmek istediğini belirtirken: 'İnsanları düşünmeye sevk etmek istiyorum. "Bir dakika burada farklı bir şey var!" demelerini ve bundan esinlenmelerini istiyorum' diye ekliyor.

Tam da bu nedenle dünya çapında üne kavuşan 'Pixelated' serisini başlatıyor. İlk bakışta bilgisayar aracılığıyla pikselleştirilmiş gibi gözüken bu fotoğrafları yakından incelediğinizde gerçek malzemelerden elde edildiğini görüyorsun. Meyve ve yemekleri farklı yemeklerle pikselleştiren Yuni, yemeğin yapısıyla oynamak ya da onları farklı formlara sokmak adına değil, aksine yemeğin özüne dönüştüğünü göstermek için farklı malzemeler kullanılarak yemeğin doğasını göstermeyi amaçlıyor.

Yuni serisine devam etmek için araştırmalarını sürdürse de yaptığı çalışmaların çoğunda tam buğday ekmeği, sebze ve meyvelerden yararlanıyor. Mottosuna göre yaptığı görsellerin hepsi “doğadan gelip doğaya dönme” algısı içeriyor bu sebeple çok yapay olmayan gıdalardan yola çıkıyor. Ananas, elma ve burger ile başlayan sanatçı bu yiyecekleri en sık tüketilenler olduğu için seçiyor. Serisine yine sık sık seçilen ya da tercih edilen yiyeceklerle devam etmeyi planlıyor.