Yazın gelmesiyle detoks sezonu son hızıyla devam etmekte. Detoks yaparken en önemli noktalardan biri susuz kalmamak. Sıcak havalarda susuz kalmamak için önerilerimize mutlaka göz atın!

Yaza doğru yaklaşırken siz de detoksa başlamayı hatta sağlıklı yaşamınızı diğer gıdalarla desteklemeyi isterseniz, bu malzemelere bir göz gezdirebilirsiniz.

Avokado
Damar yollarını genişletme, karaciğeri sentetik kimyasallardan temizleme gibi birden fazla yararlı sebepten ötürü tercih edilen avokado, detoks esnasında mutlaka önerilen sağlıklı yağlardan bir tanesi.

Lahana
Antivirütik özelliklerinden dolayı sindirim sistemini temizleyen lahana, karaciğeri temizlemeye ve hormon fazlalığını dengelemeye de yardım ediyor.

Keten Tohumu
Omega-3 deposu olarak adlandırılan keten tohumu, güçlü bir bağışıklık sistemi için vazgeçilmezler arasındadır. İç organları temizlemeye yarayan bu şifalı tohum, beynin sağlıklı çalışmasına destek oluyor. Detoks yapıyorsanız, keten tohumunu salatanızdan ve yoğurtlarınızdan eksik etmeyin.

Ananas
Sindirimi kolaylaştırıcı enzimler içeren yapısı sayesinde kalın bağırsak temizliğinde ana role sahio olan ananas, bağışıklık sisteminizi güçlü tutmak için de kullanmanız gereken yegane gıdalar arasında.

Pancar
Karaciğeri temizleme konusunda yardımcı olan pancar kanı ve tüm vücudu toksinlerden arındıran pancar aynı zamanda vücuttaki hücrelerin de daha fazla oksijen almasını sağlıyor.