1945’de Küçükçekmece’de mütevazi bir mekan olan Beyti, bugünlerde ise Florya’da 450 kişilik görkemli bir restoran. Bu başarının mimarı ise, Türkiye’de ilk defa bu kebaba ismini veren insan Beyti Güler. Ufak bir dükkanda başlayan bu serüven, günümüzde birçok başbakan, önemli oyuncu ve sanatçıyı ağırlamaya devam ediyor.

Beyti, Florya'da inşaatı tam 11 yıl süren, heybetiyle insanı etkileyen bir binada yer alıyor. İçeri girdiğinizde karşınıza Beyti Güler’in şahsi olarak aldığı birçok ödülleri görüyorsunuz. Dünyanın dört bir yanından sertifikalar, madalyalar, ödüller tüm giriş cephesini kaplıyor.

Biraz da menüden bahsedelim. Beyti’de etler yıllardır özel olarak seçiliyor, özel yöntemlerle terbiye ediliyor ve kömür ateşinde pişirilerek servis ediliyor. Beyti’nin en güzel yanı, menüsünde asla dondurulmuş ürünlere yer vermemesi. Beyti’de tek bir et seçeneği yerine, her şeyden küçük porsiyonlarda istemek mümkün. Ispanak püre eşliğinde gelen döner, kuzu pirzola, kuzu şiş, ızgara köfteleri ve mutlaka denemeniz gereken Beyti tavsiyelerimiz arasında.

Menünün en keyifli kısmı olan tatlı için de özel olarak hazırlanan ve mükemmel bir lezzete sahip baklavası tatlıların en gözdesi. Ancak sadece baklavayla sınırlı kalmayıp, sütlaç, ekmek kadayıfı ya da krem karamel tercih edebilirsiniz.