Yemek seven insanlar, sadece yemeği değil yemekle ilgili her türlü bilgiye erişmek istiyor. Yemek dünyasının tariflerle sınırlı olmadığı ve yemek kültürü ile ilgili birçok konuya değinen dergiler, evinizde arşivlenmeyi hak ediyor. Özellikle ilginç tariflerle, fotoğraf çekimleriyle ve konu seçimleriyle ekstra ilgi görüyor.

İşte takip edebileceğiniz yabancı yemek dergileri:

The Gourmand

The Gourmand, David Lane ve Marina Tweed tarafından 2011 yılında Londra’da kuruluyor. Uluslararası ödüllere layık olan dergi, geniş içeriği ve kaliteli vizyonuyla yılda iki kez yayınlanıyor.

Chick Pea Magazine

Chick Pea, adından da anlaşıldığı üzere Chick Pea veganlara özel içerikler sunuyor. Doğal üretimi ve bitki bazlı beslenme prensibini destekleyen dergi, okuyucularına ilham veren vegan tarifler, restoranlar ve organik gıdalar hakkında detaylı bilgiler sunuyor.

Mood

Yemek ve müzik sayfalarını bir arada sunan MOOD dergisi, üç ayda bir çıkıyor. ‘’Yemek yerken ne tarz bir müzik dinlemek isterdiniz?’’ sorusuna da cevaplar buluyor.

Drift

Kahve kültürünü ele alan New York çıkışlı Drift dergisi, henüz 3 sayı çıkarmış yeni bir dergi olmasına rağmen Türkiye de dahil olmak üzere dünya genelinde birçok kahve severin radarına girmeyi başarıyor.

Gather Journal

Gather Journal, yemek konusunda zevkleri ortak olan kişileri bir araya getiriyor. Yaratıcı çekimleriyle dönüp bakmak isteyeceğiniz sayılara imza atıyor. Her sayısında farklı bir konseptte çıkan Gather Journal, içeriğinde paylaştığı tariflerle hem göze hem de damağa hitap ediyor.