Kışın içimizi ısıtıp, bize şifa veren bitki çaylarını, yaz aylarında da soğuk olarak tüketmek mümkün. Gün boyu gönül rahatlığıyla şekersiz olarak tüketilebileceğiniz soğuk bitki çayları, içerisine ekleyeceğiniz farklı aromalarla bambaşka lezzetlere bürünebiliyor. Tarihi Çin hanedanlarının yaşamlarından bir parça taşıyan Yaseminli Yeşil Çay, narin, tatlı ve çiçeğimsi aromasıyla dünyada en çok bilinen yeşil çaylardan biri. Bu narin tat ilk olarak çiçeklere olan takıntının had safhada olduğu Ming Hanedanı zamanında Çin’de bulunuyor. 19. yüzyıla kadar bu geniş yapraklı, narin tatlı yeşil çay Çin’de en iyi saklanan sırlardan biriydi. Bu sır, batılı ticaret gemilerinin yaseminli yeşil çayı kendi yurtlarına götürüp daha geniş bir kitleye sunana kadar saklanabilmiş. O zamandan beri Yaseminli Yeşil Çay, o inanılmaz derecede yumuşak ve narin tadıyla bütün dünyanın başını döndürüyor. Sade olarak tüketildiğinde kalorisiz olan Lipton Yaseminli Yeşil Çay için hislerinizi canlandırmanıza ve odaklanmanıza yardımcı olacak çiçeksi bir yol diyebiliriz. Çok hafif ve narin bir tada sahip Lipton Yaseminli Yeşil Çay ile evde kolay ve pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz, lezzetiyle de favoriniz olmaya aday iki mokteyl tarifi ile karşınızdayız.

Soğuk Lipton Yaseminli Yeşil Çay Malzemeleri

180 ml Lipton Yaseminli Yeşil Çay

30 ml şeftali püresi

20 ml taze lime suyu

20 fesleğen şurubu

Sunum için

Çarkıfelek meyvesi

Toz tarçın

Soğuk Lipton Yaseminli Yeşil Çay Hazırlama

1. Lipton Yaseminli Yeşil Çay demlerken 180 ml için bir süzen poşet kullanarak, üzerine taze kaynamış sıcak su ilave edin. 3 - 4 dakika kadar çayınızın demlenmesini bekleyin.

2. Yaseminli Yeşil Çay demlendikten sonra tüm malzemeleri sırasıyla shaker haznesine ölçülere bağlı kalarak ekleyiniz.

3. Bol buz ile karıştırın.

4.Bardağınıza koyduğunuz karışım üzerine çarkıfelek meyvesi ve toz tarçın ekleyerek servis edin.

Çarkıfelek Aromalı Soğuk Lipton Yaseminli Yeşil Çay Malzemeleri

50 ml Lipton Yaseminli Yeşil Çay

64 cl çarkıfelek meyvesi şurubu

32 cl taze lime suyu

Süslemek için

Portakal kabuğu

Limon dilimi

Çarkıfelek Aromalı Soğuk Lipton Yaseminli Yeşil Çay Hazırlama

1. Malzemelerinizi sırasıyla blender haznesine ekleyip harmanlayın.

2. Portakal kabuğu ve limon dilimiyle servis edin.

Musakka, Pilav, Cacık : Knorr ile Besleyici Ramazan Tabakları

Knorr Besleyiciı Ramazan Tabakları’ndan birinde, kimsenin kolay kolay geri çeviremeyeceği, üçlü bir klasikle karşınızdayız: Musakka, Pilav ve Cacık! Protein kaynağı olan bu leziz ve besleyici tabak, Dünya Sağlık Örgütü'nün günlük 5 porsiyon meyve sebze tüketim önerisinin 4 porsiyonunu karşılıyor. Hem demir, çinko, kalsiyum ve B12 vitamininden zengin hem de günlük olarak alınması gereken protein miktarının yarısını karşılıyor.